Bereikalinga konkurencija: „Wolves“ komandoje – sunkiai suderinamos PČ sėkmės istorijos

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Artūras Žagaras (FIBA nuotr.)

Pirmadienį Vilniaus „Wolves“ ekipai oficialiai pranešus apie Latvijos rinktinės lyderio Artūro Žagaro atvykimą, krepšininkas Martynas Gecevičius teigė, jog nors sezonas jau prasidėjo, judesiai komandos komplektacijoje tuo tikrai nesibaigs.

Pernai Kėdainių „Nevėžyje“ žaidęs Žagaras po puikaus pasirodymo pasaulio čempionate sudarė sutartį su Stambulo „Fenerbahče“ ekipa, tačiau iš Lietuvos kol kas niekur nevyks.

Turkijos milžinas 23-ejų gynėjo tobulėjimą nuomos pagrindais atidavė į sostinės komandos rankas.

Visgi per kelias dienas apie Vaido Kariniausko ir Žagaro atvykimą paskelbusio „Wolves“ klubo gynėjų grandyje po pastarųjų žaidėjų sutarčių pasidarė tikra mėsmalė – be jų komandoje taip pat yra Kristupas Žemaitis, Adas Juškevičius bei Turkijos lygoje praeitą sezoną siautęs Rasheedas Sulaimonas.

Situacija sufleruotų, jog 4 įžaidėjams vietos vienoje komandoje būti neturėtų ir kažkuris greičiausiai turėtų užsivilkti kitos komandos marškinėlius.

„Jie judės dar ilgai, – apie „Wolves“ komplektacijos įdomybes laidoje „O, Sportas“ kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės narys Gecevičius. – Manau, kad čia viskas tęsis dar iki Naujųjų metų, kol baigsis visi terminai ir negalės registruoti naujų žaidėjų. Ko ko, bet pas juos judesio dar bus daug.“

Svarstant apie tai, kuriam žaidėjui gali nelikti vietos komandoje, krepšinio treneris Tomas Purlys įvardijo Žemaičio pavardę.

„Manau, kad didžiausias klaustukas yra dėl Žemaičio. Gali būti, kad jis bus paskolintas kažkokiai kitai komandai, nes turint 4 žaidėjus juos sutalpinti būtų sunku. Galbūt ir galima sutalpinti Kariniauską ir Žagarą su Sulaimonu, pirmuosius du laikant įžaidėjo pozicijoje. Žemaitis vis tiek yra labiau įžaidėjas, tai jam vietos tiesiog nelieka.“

Penktą vietą su Latvijos rinktine iškovojusiam Žagarui pasaulio čempionatas tapo tikru proveržio turnyru – įžaidėjas vidutiniškai rinko 12,4 taško ir 7,4 rezultatyvaus perdavimo (5 rezultatas čempionate).

Toks latvio žaidimas neliko neįvertintas. Kartu su Jonu Valančiūnu, Franzu Wagneriu (Vokietija), Simone Fontecchio (Italija) ir Nikola Milutinovu (Serbija) jis buvo išrinktas į antrąjį simbolinį geriausių čempionato krepšininkų penketuką.

Kovoje dėl 5 vietos Žagaras prieš Lietuvos rinktinę sumušė ir visų laikų pasaulio čempionato rekordą – išskirstė net 17 rezultatyvių perdavimų.

Pasak specialistų, 23-ejų latvis turėtų pagyvinti „Wolves“, pirmosiose LKL rungtynėse „Šiauliams“ įmetusiai tik 68 taškus. Visgi Žagaro statistika, pažymi Purlys, stipriai priklauso ir nuo kitų komandos žaidėjų.

„Bet reikia žaidėjų ir aplinkui. Jis nėra tas, kuris vienas galėtų pakeisti žaidimą be gerų partnerių, – komentavo Purlys. – Jis gali fantastiškai skirstyti kamuolius, puikiai žaisti 2 prieš 2. Su Kariniausku tai yra du skirtingo tipo žaidėjai. Ar jie gali žaisti kartu – geras klausimas.

Aš juos labiau matyčiau po vieną su Sulaimonu. Nors Kariniauskas gali žaisti ir antroje pozicijoje, tiek jis, tiek Žagaras labai mėgsta būti su kamuoliu. Kai du žaidėjai mėgsta daryti tą patį, gali būti sunku. LKL prieš kokius Gargždus, su visa pagarba, gali žaisti ir su 5 gynėjais, bet Europos taurėje…“

„Bus įdomu pažiūrėti, kaip juos rotuos, – pritarė Gecevičius. – Žinant tai, kad Kariniauskas mėgsta būti su kamuoliu, ir žinant tai, kokią formą pasaulio čempionate demonstravo Žagaras, čia jis gaus tokią kaip ir nereikalingą konkurenciją. Dar yra Adas, Beručka, Sulaimonas ir Žemaitis, jeigu jį pridėsime. Rotacijos ypatumų bus.“

Tiek Kariniausko, tiek Žagaro prisijungimą prie „Wolves“ sieja vienas bendras dalykas – sėkmingi pasirodymai pasaulio čempionate. Tiesa, lietuvis, žinoma, išpirką ir kontraktą su sostinės klubu užsitarnavo po konkrečių rungtynių, kai antrojo grupių etapo dvikovoje su JAV buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinės žaidėjas.

„Vilkam patinka šitas dalykas ir dėmesys, – teigė Gecevičius. – Mano pirma mintis irgi buvo tokia, kam jiem prireikė Kariniausko būtent po pasaulio čempionato, o ne prieš. Džiaugiuosi dėl jo ir vakar prieš „Šiaulius“ matėme, kad jis tikrai yra atsigavęs, traukė komandą. Kontraktas jo, kiek žinau, padidėjo nuo 50 iki 90 tūkst. eurų, gaus geresnes sąlygas, žais Europos taurėje. Net nėra čia ką kalbėti iš jo pusės.

Kalbant apie vilkus, jiems patinka toks dėmesys. Iš pradžių sudarė sutartį su žaidėju po vienos sėkmės istorijos pasaulio čempionate, vėliau – po kitos. Nežinau ar jie iki galo visada pagalvoja, ar jiem reikia, ar nereikia tų žaidėjų. Turėjo Žemaitį, tada pasirašė dar du žaidėjus į jo poziciją, sezonas jau prasidėjo, situaciją kažkaip reikės spręsti.

Tos betvarkės tikrai yra nemažai ir, kaip sakiau, judesio dar tikrai matysime, nes bus ir nepasiteisinusių žaidėjų, galėsime pakalbėti ir apie tą patį Treshawną Thurmaną bei jo rungtynes prieš „Šiaulius“.

Tokia yra vilkų komanda ir tikriausiai teks priprasti, kad jie yra tokie, kurie mėgsta dėmesį.“

Pasidalinti