Beprotybė Vitorijoje: 17 taškų deficitą panaikinusi „Baskonia“ PAO parklupdė paskutinę sekundę

Codi Milleris-McIntyre'as (Baskonia nuotr.)

17 taškų deficitą panaikinusi Tado Sedekerskio „Baskonia“ antrąjį Eurolygos ratą pradėjo įspūdinga pergale.

Trečiadienį Duško Ivanovičiaus auklėtiniai po itin atkaklios kovos 75:73 nugalėjo Mariaus Grigonio atstovaujamą Atėnų „Panathinaikos“.

„Panathinaikos“ trečiojo kėlinio viduryje buvo susikrovusi rekordinę 17 taškų persvarą (48:31), tačiau tuomet „Baskonia“ pradėjo sugrįždinėti, o prie to stipriai prisidėjo Sedekerskis, kėlinyje pelnęs 8 taškus ir surinkęs 9 naudingumo balus.

Lemiamą ketvirtį Ivanovičiaus komanda pasitiko turėdama 3 taškų deficitą, tačiau PAO po Kendricko Nunno ir Kosto Slouko metimų vėl šovė į priekį 9 taškais (61:52). Visgu tuomet herojaus vaidmens ėmėsi Chima Moneke, ketvirtyje sumetęs 16 taškų ir tritaškiais ne kartą lyginęs rezultatą.

Tai buvęs Sakramento „Kings“ atstovas padarė likus ir paskutinei minutei iki mačo pabaigos (73:73). Priešpaskutinėje PAO atakoje Nunnas prametė du tritaškius, o sudėtingą metimą atšokus likus 0,9 sek. smeigė Codi Milleris-McIntyre’as.

Moneke iš viso surinko 20 taškų, atkovojo 13 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, išrašė bloką ir surinko 34 naudingumo balus.

Vienu iš „Panathinaikos“ lyderių tampantis Nunnas sužaidė rezultatyviausias savo rungtynes Eurolygoje – 25 taškai, 6 atkovoti kamuoliai, 3 rezultatyvūs perdavimai ir 21 naudingumo balas.

Abiejų lietuvių statistika buvo kone identiška – Sedekerskis pelnė 10 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Grigonis finišavo su 11 taškų ir tiek pat sugriebtų kamuolių.

Iki šios akistatos PAO buvo iškovojusi 7 pergales iš eilės, iš kurių 4 – Eurolygoje.

Dabar Ergino Atamano komanda ir „Baskonia“ yra dvi iš septynių komandų, kurių sąskaitoje – 10 pergalių ir 8 pralaimėjimai.

Šią savaitę „Baskonia“ dar susitiks su „Barca“, „Panathinaikos“ – su „Valencia“.