„Bella, ciao“: rekordinio Gagičiaus nesustabdęs „Rytas“ vėl neįveikė KMT pusfinalio barjero

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Karaliaus Mindaugo taurės turnyras (Erikas Ovčarenko/BNS)

Panevėžio „Lietkabelis“ atrado labai netikėtą lyderį – Džordže Gagičius surinko net 44 naudingumo balus ir nukalė savo komandos pergalę 94:86 prieš Vilniaus „Rytą“ „Citadele KMT“ pirmajame pusfinalyje.

Sostinės komanda ilgą laiką pirmavo rungtynėse, kelis kartus buvo pasiekę dviženklį pranašumą. Abi komandos tris kėlinukus tragiškai atakavo iš toli, bet Panevėžio ekipa rado nesustabdomą ginklą po krepšiu. Į komandą po gero pusmečio grįžęs Gagičius viso suvertė net 31 tašką (10/12 dvit., 11/16 baud.), atkovojo 10 kamuolių, išprovokavo 12 pražangų ir surinko sau rekordinius 44 naudingumo balus. Tai geriausias individualus pasirodymas KMT istorijoje.

Antroje pirmo ketvirčio pusėje neatlaikė Dovio Bičkauskio nervai. Žaidėjas buvo nubaustas pražanga už tai, kad pargriovė Gytį Masiulį, o tada demonstratyviai per jį perlipo ir užsidirbo techninę pražangą.

Masiulio vedamas „Rytas“ atitrūko 17:8. Kėlinuką 23:15 laimėjo vilniečiai. Abi komandos jame pataikė tik po vieną tritaškį. „Lietkabelio“ žaidėjams tam prireikė 8 bandymų, „Ryto“ – 6.

Kelias atakas pirmos rungtynių pusės pabaigoje „Lietkabelio“ žaidėjai nesugebėjo pataikyti iš po krepšio,o paskutinius taškus kėlinuke dejimu iš viršaus pelnė Martynas Echodas ir sostinės ekipa įgijo dviženklį pranašumą – 41:31.

Įprasti panevėžiečių lyderiai buvo surakinti Giedriaus Žibėno auklėtinių gynybos, tačiau netikėtu komandos vedliu tapo Džordže Gagičius. Neseniai į komandą grįžęs serbas iki rungtynių pertraukos suvertė 14 taškų, atkovojo 6 kamuolius, išprovokavo 7 varžovų pražangas ir surinko 22 naudingumo balus.

Per antra kėlinuką komandos nepataikė nei vieno tritaškio, o viso iki rungtynių pertraukos pataikė 2 tolimus metimus iš 25.

Netaiklių tolimų metimų seriją iškart po pertraukos nutraukė Gediminas Orelikas, o po toliau nesustabdomai žaidusio Gagičiaus taškų panevėžiečiai priartėjo iki vieno taško – 46:47.

„Ryto“ taškų tylą pirmu savo taikliu tritaškiu po penkių pramestų nutraukė Marcusas Fosteris. Komandos toliau netaikliai metė į krepšį, o rungtynės vyko taškas į tašką, o likus žaisti minutę Panevėžio naujokas Diante Baldwinas rezultatą išlygino – 56:56.

Ketvirtajame kėlinuke ant parketo grįžęs Gagičius vėl ėmėsi savo darbo ir į priekį išsiveržė jau Aukštatitijos komanda – 64:60. „Ryto“ žaidėjams pradėjo nelaikyti nervai – Javinas DeLaurier akivaizdžiai prasižengė prieš tą patį Gagičių, tačiau nevaldė emocijų ir užsidirbo techninę pražangą. Vidurio puolėjas buvo priverstas palikti aikštelę dėl išnaudoto pražangų limito, o netrukus tas pats likimas ištiko ir Justiną Gorhamą.

Abi komandos užsikūrė – 2 tritaškius paeiliui smeigė Bičkauskis, įspūdingai iš viršaus per Lipkevičių krovė Echodas, o po Deivydo Sirvydžio tritaškio likus žaisti 3 minutes panevėžiečiai atitrūko 79:73 ir privertė Žibėną imti minutės pertraukėlę.

„Rytas“ bandė skubinti atakas, tačiau po Oreliko tritaškio jų deficitas jau tapo dviženklis, o žaisti buvo likusios pusantros minutės. Nenado Čanako auklėtiniai prarado du kamuolius iš eilės ir privertė trenerį stabdyti žaidimą pranašumui esant 7 taškams likus žaisti minutę.

Vilniečiai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau intrigos į rungtynes grąžinti nesugebėjo. „Rytas“ į KMT finalą nepatenka nuo 2020 metų. Panevėžiečiai aštuntus metus paeiliui pasidabins KMT medaliais.

„Lietkabelis“: Gagičius 31, Sirvydis 18 (2/8 dvit., 2/7 trit., 8/9 baud., 8 atk. kam.), Orelikas 13 (3/4 dvit., 2/8 trit.),Bičkauskis 9 (2/3 trit.) Gabrielius Maldūnas 7, Lipkevičius 4, Baldwinas 4, Martynas Varnas 4, Paulius Valinskas 2.

„Rytas“: Fosteris 23 (6/8 dvit., 2/9 trit.), Margiris Normantas 14, Martynas Echodas 10 (13 atk. kam., 2 blk.), Masiulis 10 (5 atk. kam.),Gytis Radzevičius 7 (2/6 dvit., 1/3 trit., 5 atk. kam.), Arnas Velička 7 (4 rez. perd.), DeLaurier 5, Justinas Gorhamas 4 (0/3 atk. kam., 1 atk. kam.), RJ Cole’as 4.