Belgų fiasko Vokietijoje: du atšaukti įvarčiai ir pralaimėjimas

Belgijos rinktinės futbolininkai (Scanpix nuotr.)

Domenico Tedesco vadovaujama Belgijos rinktinė Europos čempionate startavo sensacingu pralaimėjimu.

Pirmadienio vakarą belgai netikėtai 0:1 krito prieš Slovakijos futbolininkus. Rinktinėms tai buvo pirmas oficialus tarpusavio susitikimas.

Vienintelis rungtynių įvartis krito jau 7-ą minutę, o jo autoriumi tapo Prahos „Slavia“ komandai atstovaujantis Ivanas Schranzas.

Antrajame kėlinyje po VAR peržiūrų buvo atšaukti net du Belgijos rinktinės įvarčiai. Pirmasis tikslus Romelu Lukaku smūgis neįskaitytas dėl pažeistos nuošalės taisyklės, antrasis – dėl Luiso Openda žaidimo ranka.

„Roma“ ekipoje praeitą sezoną 20 įvarčių „Serie A“ ir Europos lygoje mušęs puolėjas tapo pirmuoju Europos čempionato nelaimėliu istorijoje, iš kurio po peržiūrų buvo atimti net du įvarčiai.

Po pirmųjų mačų situacija E grupėje yra visiškai kitokia, nei kas galėjo tikėtis. Pirmajame mače rumunai net 3:0 įveikė favoritais laikytus ukrainiečius, o dabar su 0 taškų liko ir Belgijos futbolo rinktinė.

Įdomu, kad 18 pastarųjų Belgijos mačų Europos čempionate nė karto nesibaigė lygiosiomis. 9 iš jų baigėsi Tedesco komandos pergalėmis, kiti 9 – pralaimėjimais.

Slovakija per 3 praeitus pasirodymus Europos čempionate nė karto nenukako toliau aštuntfinalio.