Belgrade – Avramovičiaus šou ir itin svarbi šeimininkų pergalė prieš „Anadolu Efes“

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė

Belgrade į akistatą stojo dvi dėl įkrintamųjų besivaržančios komandos. Aleksa Avramovičius sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje ir padėjo vietos „Partizan“ 100:90 įveikti Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkus.

Avramovičius antroje rungtynių pusėje pelnė 21 tašką, o viso jų surinko 30. Serbas realizavo 9 dvitaškius iš 10. Ši pergalė leido Belgrado komandai sutvirtinti savo pozicijas kovoje dėl įkrintamųjų ir nuo „Anadolu Efes“ ekipos atsiplėšti dvejomis pergalėmis.

Itin atkakliai klostėsi pirma rungtynių pusė. Pirmavo tai viena, tai kita komanda, o pranašumas nei karto neviršijo 6 taškų. Šeimininkus į priekį vedė Punteris ir Leday, o pastarasis užfiksavo efektingą atkarpą, kai dvi iš eilės atakas baigė dėjimais į Stambulo komandos krepšį.

Po pertraukos „Partizan“ spurtavo 9:2 ir po Aleksos Avramovičiaus taškų jų persvara tapo dviženklė – 52:42. Tada sekė puiki Tiboro Pleisso atkarpa, svečių atsilikimą ištirpdžiusi iki 3 taškų, prieš lemiamą rungtynių atkarpą Željko Obradovičiaus kariaunos pranašumas buvo 5 taškai – 64:59.

Stambulo komanda sėkmingiau pradėjo paskutinį ketvirtį ir po Dereko Williso taškų išsiveržė į priekį – 73:72. Neįtikėtino intensyvumo kėlinuke tiesiog nesustabdomas buvo Avramovičius ir po jo eilinio sudėtingo dvitaškio „Anadolu Efes“ pranašumas vėl išaugo iki 7 taškų – 87:80, likus žaisti 3 minutes.

Tas pats Avramovičius smeigė tritaškį, pagerino savo karjeros rezultatyvumo rekordą Eurolygoje ir atitolino nuo varžovų rungtynių šeimininkus 10 taškų skirtumu – 92:82.„Anadolu Efes“ dar bandė gelbėtis pražangomis, bet intrigos į rungtynes nebegrąžino.

Abi komandos puikiai realizavo dvitaškius – serbai pataikė 25 iš 37 (67,6 proc.), o turkai įmetė 30 dvitaškių iš 43 (69,8 proc.).

„Partizan“: Avramovičius 30 (9/10 dvit., 3/6 trit., 32 naud.), Leday 21 (7/10 dvit., 8 atk. kam., 27 naud.), Punteris 16 (3/8 dvit., 3/4 trit.), Danilo Andjusičius 15 (3/3 trit.), Bruno Caboclo 6, Urošas Trifunovičius ir Perry Dozieras po 5.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 17 (6/8 dvit., 4 atk. kam., 21 naud.), Pleissas 13 (5/6 dvit.), Shane’as Larkinas 11 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 21 naud.), Tyrique Jonesas 10 (5/6 dvit.), Rodrigue Beaubois 9, Elijah Bryantas 8, Derekas Willisas 7.