Be vargo: Meksiką surakinusi Lietuva užsitikrino vietą antrame PČ etape

PČ: Lietuva - Meksika (FIBA nuotr.)

Roko Jokubaičio ir Jono Valančiūno vesta Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate iškovojo antrą užtikrintą pergalę.

Sekmadienį antrosiose D grupės rungtynėse Kazio Maksvyčio vadovaujame lietuviai 96:66 sutriuškino meksikiečius ir užsitikrino vietą antrame PČ etape.

Antradienį Lietuvos rinktinė dėl pirmos vietos grupėje susikaus su Nikola Vučevičiaus vedama Juodkalnija.

Rungtynes lietuviai pradėjo atkarpa 8:0, paskutinę pirmo kėlinio minutę atliko dar vieną spurtą 9:0 ir jau prieš antrąjį kėlinį turėjo 14 taškų pranašumą – 21:17.

Antrajame kėlinyje lietuviams pavyko dar labiau padidinti savo pranašumą, o prie to labiausiai prisidėjo Rokas Jokubaitis, kurio sąskaitoje prieš ilgąją pertrauką jau buvo 12 taškų. Po 8 buvo pridėję Jonas Valančiūnas ir Mindaugas Kuzminskas.

Trečias ir ketvirtas kėlinys mūsiškiams buvo skirti tik sutvarkyti visus formalumus.

Per pirmus du kėlinius Meksikos rinktinė nė karto nestojo mesti baudų metimų ir gerą lietuvių gynybą bandė pralaužti tik sudėtingais metimais.

Lietuviai kovą dėl atšokusių kamuolių prieš Meksiką laimėjo net 39:18, o iš trijų taškų zonos šaudė 43 proc. tikslumu – 10 iš 23.

Rezultatyviausiai žaidę Jokubaitis ir Valančiūnas pelnė po 15 taškų, pastarasis pridėjo ir 12 atkovotų kamuolių.

Meksikos rinktinėje išsiskyrė 13 taškų surinkęs Gabrielis Gironas.