„Baskonia“ atsisveikino su trimis krepšininkais

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Teodoro Biliūno/BNS nuotr.

Vitorijos „Baskonia“ tęsia komplektacijos darbus artėjančiam sezonui. Pasibaigus kontraktams komandą palieka Maikas Kotsaras, Chrisas Chiozza ir Jordanas Theodoras.

Iš Estijos kilęs 27–erių metų Kotsaras prie baskų komandos prisijungė 2022 metais, po dvejų metų, praleistų Vokietijoje, „Towers“ klube.

Centro pozicijoje rungtyniaujantis krepšininkas, praėjusiame sezone Eurolygoje rinko po 5,6 taško, 3,3 atkovoto kamuolio, 1,2 rezultatyvaus perdavimo ir 7,9 naudingumo balo per rungtynes. Ispanijos lygoje (ACB) vidurkiai siekė 6,5 taško, 3,2 atkovoto kamuolio ir 8,6 naudingumo balo.

Kitas nepasiteisinęs pirkinys, kuriam nepavyko užsikabinti „Baskonia“ komandoje, yra Chiozza. 28–erių metų amerikietis didžiąją dalį savo karjeros praleido klajodamas tarp Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) ir G lygos. Į Europą atvyko 2022/2023 m., kai antroje sezono pusėje prisijungė prie Mursijos komandos.

Debiutiniame Eurolygos sezone Chiozza rinko po 1,9 taško, 1 atkovotą kamuolį, 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir 2,5 naudingumo balo per rungtynes. ACB lygoje skaičiai buvo panašūs: 3,6 taško, 1,2 atkovoto kamuolio, 2,4 rezultatyvaus perdavimo ir 4 naudingumo balai.

Theodoras prie „Baskonia“ ekipos prisijungė sausio viduryje. 34–erių veteranas daug naudos ir kokybės komandai neatnešė. Gynėjas visą savo karjerą klajojo po skirtingas šalis (Turkija, Ispanija, Italija, Prancūzija, Graikija), bet niekaip nepajėgdavo užsistovėti vienoje vietoje. Eurolygoje krepšininkas yra rungtyniavęs ir 2017-2018 metais ,kai atstovavo Milano „Emporio Armani“ komandai.

Eurolygoje skaičiai siekė 3,5 taško, 0,7 atkovoto kamuolio ir 1,1 rezultatyvaus perdavimo ir 2,5 naudingumo balo. ACB lygoje rinko po 3 taškus, 0,1 atkovotą kamuolį, 2,1 rezultatyvų perdavimą ir 1,3 naudingumo balo per rungtynes.

Vitorijos komandą jau paliko Dani Diezas bei vyr. treneris Duško Ivanovičius.

Praėjusiame sezone „Baskonia“ Eurolygoje pateko į atkrintamąsias, kuriose kovėsi prieš „Real“ klubą, tačiau seriją pralaimėjo sausai 0–3. ACB lygoje baskai nepateko į atkrintamąsias.

Pasidalinti