Barselonoje – pergalingas Nadalio sugrįžimas

Rafa Nadalis (atptour X nuotr.)

Daugiau nei 4 mėnesius be teniso praleidęs vienas geriausių visų laikų tenisininkų Rafaelis Nadalis pergalingai grįžo į kortus.

Paskutinės minutės sprendimu pateikęs paraišką dalyvauti ATP-500 kategorijos turnyre Barselonoje Nadalis iškovojo užtikrintą pergalę 6:2, 6:3 prieš Flavio Cobollo, ATP reitinge 62 vietą užimantį italą.

Nadalis daugiau nei po dvidešimties metų pertraukos turėjo pradėti turnyrą ne nuo antro, o nuo pirmo etapo. Traumų kamuojamas tenisininkas yra praradęs savo reitingo taškus ir šiuo metu turi kuklų – 644 reitingą.

Rafa be teniso praleido beveik metus. Po 2023 metų „Australian Open“ turnyro sausio viduryje jis į kortus grįžo tik šių metų pradžioje, kai sužaidė 3 mačus ATP-250 turnyre Brisbene, Australijoje. Po to vėl sekė 4 mėnesių pertrauka.

Jau antruoju bandymu laimėjęs varžovo padavimus Rafa išsiveržė į priekį, o setą uždarė vėl pakartodamas tą patį. Intrigos į dvikovą neįnešė antro seto pradžia – Cobollo jau pirmuoju bandymu neapgynė savo padavimų ir Nadalis pergalės iš rankų nebepaleido.

Antrajame turnyro etape ispanas susigrums su Australijos tenisininku Alexu De Minauru, kuris ATP reitinge užima 11-tą vietą, o šiame turnyre yra skirstytas ketvirtuoju.