Barselonoje – lemiamu metu sužibęs Jokubaitis ir Jankūną aplenkęs Vesely

Rokas Jokubaitis (ZUMAPRESS.com-SCANPIX nuotr.)

Daug vargo turėjusi „Barcelona“ (19-10) sugrįžo į pergalių kelią Eurolygoje.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 85:79 palaužė Belgrado „Crvena Zvezda“ (12-17).

Likus 3 minutėms „Crvena Zvezda“ turėjo 2 taškų deficitą (73:75). Labai svarbius taškus katalonams pelnė Rokas Jokubaitis, pasižymėjęs dvitaškiu su pražanga (78:73). Kitoje atakoje Facundo Campazzo tritaškis vėl priartino serbus (76:78).

Jokubaitis darsyk timptelėjo „Barcą“, pelnydamas dvitaškį (80:76). Vėliau šeimininkai apsigynė, o Jokubaitis asistavo Nikola Kaliničiui, pataikiusiam lemiamą tritaškį (83:76).

Jokubaitis per 22 minutes pasižymėjo 8 taškais (3/5 dvit., 0/2 trit., 2/2 baudų), 8 rezultatyviais perdavimais, 1 klaida, 1 pražanga ir 12 naudingumo balų.

Šios rungtynės buvo ypatingos „Barcos“ centrui Janui Vesely. Čekas visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše pasiekė 8 vietą, pralenkdamas Paulių Jankūną.

Praėjusią vasarą profesionalo karjerą užbaigęs Jankūnas per karjerą surinko 3,241 tašką. Vesely į „Crvena Zvezda“ krepšį sumetė 21 tašką ir savo sąskaitoje turi 3,259 taškus.

„Barcelona“ reabilitavosi po dviejų nėsėkmių praėjusią savaitę, kai patyrė pralaimėjimus Pirėjuje ir Stambule.

„Mano vyrukai tikrai kovojo, – Eurolygos televizijai sakė Jasikevičius. – Manau, kad „Crvena Zvezda“ buvo desperacijoje ir tai buvo skirtumas: kova ir desperacija. Kova yra tik maža dalelė to, nes jiems tai buvo finalas, vienas paskutinių šansų kabintis į atkrintamąsias.

Turime suprasti, kad pasiekėme lemiamą reguliariojo sezono fazę ir visos komandos bus pamišusios dėl pergalių, dėl namų aikštės pranašumų. Reikia prilygti pastangomis.“

„Crvena Zvezda“ pralaimėjo 4 kartą per pastaruosius 5 mačus. Nors serbai teoriškai dar pretenduoja į atkrintamąsias, tačiau net ir laimėjus likusias 5 rungtynes, labai realu, jog Duško Ivanovičiaus auklėtiniai ten neatsidurs.

„Barcelona“ rungtynių eigą perėmė į savo rankas nuo antrojo kėlinio vidurio. Po pertraukos katalonai buvo įgiję dviženklį pranašumą (50:39), bet svečiai sugebėjo iki lemiamo ketvirčio išlyginti rezultatą (57:57). Galop lemiamame ketvirtyje Jokubaičio postūmis leido katalonams laimėti.

Nugalėtojų gretose labiausiai išsiskyrė Nikola Mirotičius, kurio sąskaitoje per 27,5 minutės buvo 21 taškas (3/5 dvit., 3/6 trit., 6/7 baudų), 5 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas ir 24 naudingumo balai.

Svečiams Campazzo per 34 minutes surinko 24 taškus (3/6 dvit., 4/9 trit., 6/6 baudų), 4 rezultatyvius perdavimus, 1 atkovotą kamuolį ir 24 naudingumo balus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius ir Janas Vesely po 21, Tomašas Satoransky 13, Alexas Abrinesas 12, Rokas Jokubaitis 8, Nikola Kaliničius 5, Nicolasas Laprovittola 3, Sertačas Šanli 2.
„Crvena Zvezda“: Facundo Campazzo 24 (4/9 trit.), Filipas Petruševas 12, Benas Bentilas ir Luka Mitrovičius po 11.