„Barcai“ triumfo palinkėjęs Maksvytis: „Aštuntokas žaidė prieš dešimtoką“

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 6 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (BNS Foto nuotr.)

Kazio Maksvyčio vadovaujamai Kauno „Žalgirio“ komandai Eurolygos atkrintamosios baigėsi pačiu greičiausiu būdu. Visgi vyriausiasis ekipos strategas teigė, jog nuslūgus emocijoms sezoną greičiausiai vertins pozityviai.

Trečiadienį vykusiose trečiosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse „Žalgiris“ 66:77 nusileido „Barcelona“ ekipai, kuriai seriją pralaimėjo 0-3.

Nors Maksvytis po pralaimėjimo nuogąstavo, po ketverių metų atkrintamosiose žaidusios komandos treneris savo skriaudikams palinkėjo sėkmės bandant laimėti Eurolygą.

„Palinkėjau „Barcelona“ komandai sėkmės, – atviravo Maksvytis. – Labai viskas keičiasi. Prieš atkrintamąsias kalbėta, kad tai bus arba „Olympiacos“, arba „Barcelona“, tačiau iššovė „Partizan“, bet paskutines rungtynes pralaimėjo. Norėčiau, kad laimėtų „Barcelona“.“

– „Barcelona“ iki ilgosios pertraukos įmetė tik 29 taškus, o vien per trečiąjį kėlinį – 32. Kas sugriuvo?

– Tas ir sugriuvo. Gynyba. Antroje rungtynių pusėje praradome fiziškumą ir gavome, sakyčiau, neplanuotus taškus iš Tomaso Satoransky ir Mike’o Tobey. Rungtynių persilaužimas ir įvyko, kai jis primetė mum tritaškių iš ten, iš kur nesitikėjome. Bandėme kabintis, bet neužteko jėgų.

– Trečią kėlinį iš starto penketo žaidėjų pradėjo tik Arnas Butkevičius. Ar kiti nepateisino lūkesčių?

– Atkrintamųjų rungtynės ir bandyti nėra laiko. Ėjo tie, kurie mūsų manymu pirmoje pusėje žaidė geriausiai. Ir kėlinio pradžia nebuvo bloga.

– Kas lėmė tuščią Rolando Šmito seriją?

– Manau, kad labiausiai – psichologija.

– Nežiūrint į antrąjį mačą, „Žalgiris“ šioje serijoje tragiškai metė tritaškius. Ar tą lėmė gera „Barcos“ gynyba?

– Manau, kad buvo kelios priežastys. Kažkiek prie to prisidėjo ir „Barcelona“, kažkiek ir mums nesisekė tiek nuo tritaškio linijos, tiek iš po krepšio. Lengvus metimus, kuriuos „Barca“ sumėtė, mes nesumėtėme.

– Laurynas Birutis puikiai žaidė pirmuosiuose mačuose, šiandien į aikštelę išbėgo kaip trečias vidurio puolėjas, bet per trumpą atkarpą įmetė 6 taškus. Ar nesuvėlavote su sprendimu jį išleisti?

– Jis kažkiek negalavo, prieš porą dienų turėjo temperatūros. Nusprendėme jį laikyti prieš tam tikrą varžovą. Žvelgiant į rungtynes, galbūt reikėjo duoti daugiau minučių vietoje Šmito.

– Pirmoje rungtynių pusėje plačiai nuskambėjo jūsų minutės pertraukėlė. Kodėl komanda galėjo ateiti nenusiteikus tokioms rungtynėms?

– Nepasakyčiau, kad buvome nenusiteikę. Čia kaip aštuntokas žaistų prieš dešimtoką. Ar esate žaidę mokykloje prieš dešimtoką? Aš esu. Kartais pavykdavo, bet kartais gaudavau pamokų. Mes irgi bandėme žaisti lygiai su dešimtoku. Nemanau, kad buvome nenusiteikę. Tiesiog priėmėme daug blogų sprendimų. Labiausiai trukdė patirtis ir psichologiniai dalykai, o ne nenusiteikimas.

– Serija pralaimėta 0-3, bet ar sezoną vertintumėte pozityviai?

– Be abejo. Grįžtant prie serijos, manau, kad visi – ir žaidėjai, ir treneriai – galėjo labiau pasispardyti, bet yra kaip yra. „Barcelona“ buvo per stipri. Bet sezoną baigiame turėdami daug gerų prisiminimų su gera, kovojančia komanda, nuostabiais sirgaliais. Nesvarbu, ar pavykdavo laikytis rungtynių plano, bet kaudavomės iki galo. Nuslūgus emocijoms, liks tik geri prisiminimai.

– Ką jums kaip treneriui davė ši serija?

– Patirties. Geriausia mokytis iš patirties ir klaidų. To nei nusipirksi, nei gausi. Turi tai praeiti.

– Po antrųjų rungtynių nenorėjote komentuoti arbitrų darbo. Ar šiandien tai norėtumėte padaryti?

– Ne.

– Tai buvo paskutinės „Žalgirio“ rungtynės Eurolygoje šį sezoną. Kiek komanda gali pasikeisti kitąmet?

– Manau, kad keisis. Reikėtų išlaikyti tokį patį fiziškumą ir pridėti kelis labiau metančius žaidėjus. Matome, kad ir šioje serijoje trūko geresnio pataikymo procento. Dabar nesinori apie tai kalbėti, bet pasikeitimų, be abejo, bus.

– Ar prieš sezoną būtumėte patikėjęs, kad žaisite atkrintamosiose, o serijoje su „Barcelona“ pagrindinis vidurio puolėjas bus Laurynas Birutis?

– Kalbant apie komandą, žinoma, kad tikėjau. Tam čia ir atėjau. Laurynas buvo vienas iš mūsų X faktorių, padedančių tiek LKL, tiek Eurolygoje. Sezono pradžioje jis LKL per 12 minučių pelnydavo 15 taškų, o vėliau tą patį ritmą perkėlė ir į Eurolygą. Tikėjome juo, bet toks progresas buvo netikėtas. Bet jis sunkiai dirbo ir to nusipelnė.

– Kuris žalgirietis per sezoną patobulėjo labiausiai?

– Tai turbūt Laurynas.

– Prieš tai spaudos konferencijoje Šarūnas Jasikevičius minėjo, jog tokį žaidėją kaip Arnas Butkevičius norėtų turėti visos Eurolygos komandos. Kaip jis augo per šį sezoną?

– Jį treniravau ne pirmą sezoną, žinau, ką jis gali. Daug kas abejojo mūsų sprendimu sudaryti sutartį su Arnu, nes jis neva yra panašaus tipo žaidėjas kaip Edgaras Ulanovas. Projektuodami komandą tikėjome, kad Arnas gerai spaus kamuolį, galės dengti kelių pozicijų žmones, bus geras keičiantis ginamaisiais. Tie mūsų spėjimai pasitvirtino.

– Ar turėtumėte žaidėjų, kurių komandai kitą sezoną nebūtinai reikėtų?

– Nežinau. Ateitis parodys.

– Likus porai minučių iki rungtynių pabaigos Arnas griežtai stabdė Roką Jokubaitį. Ar pagyrėte už tai, ar pradėjote jaudintis dėl rinktinės?

– Čia rinktinės nėra. Čia buvo „Žalgiris“ ir „Barcelona“.

– Ką matote kaip favoritą laimėti Eurolygą?

– Palinkėjau „Barcelona“ komandai sėkmės. Labai viskas keičiasi. Prieš atkrintamąsias kalbėta, kad tai bus arba „Olympiacos“, arba „Barcelona“, tačiau iššovė „Partizan“, bet paskutines rungtynes pralaimėjo. Norėčiau, kad laimėtų „Barcelona“.

Pasidalinti