B grupės atomazga: idealūs ispanai ir paskutinės minutės italų dūris kroatams

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Luka Modričius (Scanpix nuotr.)

Baigėsi kovos Europos futbolo čempionato B grupėje. Visas tris pergales iškovojo nei vieno įvarčio nepraleidusi Ispanijos komanda. Vietą atkrintamosiose užsitikrino ir Italijos futbolininkai, paskutinę akimirką išplėšę lygiąsias su Kroatijos rinktine.

Rungtynėse Diuseldorfe Ispanijos futbolininkai įrodė savo pranašumą prieš grupės autsaiderius, Albanijos futbolininkus – 1:0

Ispanai grupių etape pelnė 5 įvarčius ir nepraleido nei vieno.

Kitose grupės rungtynėse kroatai, dėka Luka Modričiaus įvarčio, iki paskutinių akimirkų pirmavo prieš Italijos rinktinę, tačiau 98 minutę Mattia Zaccagni sudaužė kroatų viltis. Paaiškėjo ir pirmoji aštuntfinalio pora – Italija susikaus su antrą vietą A grupėje užėmusiais šveicarais.

Kroatai liko su 2 taškais ir realu, kad nepateks tarp keturių geriausių trečias vietas užėmusių komandų. Juos lenkia A grupėje trečioje vietoje likusi Vengrijos komanda, surinkusi 3 taškus..

„Red Bull“ arenoje, Leipcige vykusias rungtynes aktyviau pradėjo nebeturėję kur trauktis Kroatijos futbolininkai. Zlatko Daličiaus auklėtiniai ilgiau kontroliavo kamuolį, tačiau realių progų pirmajame kėlinyje nesusikūrė. Realiausia grėsmė italų vartams kilo po stipraus tolimo Luka Sušičiaus smūgio, tačiau užtikrintai sužaidė Gianluigi Donnarumma.

 Italų pavojingiausią momentą turėjo Alessandro Bastoni. Jo iš kelių metrų galva smūgiuotą kamuolį didvyriškai atmušė Dominikas Livakovičius.

Iki pertraukos kroatai kamuolį kontroliavo 58 proc. laiko, tačiau link vartų atliko vos 2 smūgius ir kėlė 2 kampinius. Tuo tarpu, italai smūgiavo 6 kartus ir kėlė 5 kampinius.

Sužaidus kelias minutes po pertraukos sekė beprotiška atkarpa. Davide Frattesi baudos aikštelėje sužaidė ranka ir po VAR peržiūros teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį.

Luka Modričiaus smūgį į apatinį vartų kampą atrėmė Donnarumma. Už kelių akimirkų sekė kroatų perdavimas į baudos aikštelę ir Ante Budimiro smūgį iš arti vėl atmušė italų vartininkas. Vis tik prie kamuolio pirmas prišoko tas pats Modričius ir pasiuntė kamuolį po skersiniu – 1:0.

38-erių Madrido „Real“ ir Kroatijos legenda tapo vyriausiu įvarčio autoriumi Europos čempionatų istorijoje.

Praleidę įvartį italai užgulė varžovų vartus – vieną po kito kėlė kampinius, kamuolys ilgą laiką neišėjo iš kroatų aikštės pusės.

Italų jėgos baigėsi sužaidus apie 80 minučių. Kroatai vis dažniau patys rezgė atakas ir nebeleido italams dominuoti ant vejos. Kai jau atrodė, kad viskas rungtynėse yra baigta, 98 minutę italai surezgė greitą išpuolį ir tiksliu smūgiu į tolimą vartų kampą rezultatą išlygino Zaccagni.

Kroatai kamuolį rungtynėse valdė 51 proc. laiko, link vartų atliko 6 smūgius ir kėlė 2 kampinius. Tuo tarpu, Luciano Spalleti auklėtiniai atliko 13 smūgių ir kėlė net 11 kampinių.

Pirmą vietą grupėje jau po pirmų dviejų mačų užsitikrinusios Ispanijos komandos strategas Luisas de la Fuente rungtynėse su albanais leido pasireikšti mažiau rungtyniavusiems žaidėjams.

Ispanai nuo pirmų minučių perėmė kamuolio kontrolę. Sužaidus 13 minučių Dani Olmo perdavimo sulaukęs Ferranas Torresas pasiuntė kamuolį į tolimą apatinį vartų kampą – 1:0.

Ispanijos futbolininkai iki pertraukos kamuolį kontroliavo 60 proc. laiko bei atliko 9 smūgius, bet net 8 iš jų skriejo pro šalį. Albanijos futbolininkai atliko vienintelį smūgį iš toli, tačiau užtikrintai sužaidė Davidas Raya.

Po pertraukos vaizdas per daug nepasikeitė. Kamuolį daugiau kontroliavo ir varžovų vartams dažniau grasino ispanai, o Albanijos futbolininkai rezgė pavienius išpuolius.

Ispanai kamuolį rungtynėse kontroliavo 60 proc. laiko, atliko 17 smūgių ir kėlė 6 kampinius. Albanai laimę smūgiuodami bandė 10 kartų ir kėlė 2 kampinius.

Pasidalinti