Aukščiau „Ryto“ lentynos: Tubelio išsaugojimas tapo didžiuliu laimėjimu

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Ąžuolas Tubelis. Osportas.lt foto montažas

Nors vasaros krepšinio turgus dar tik įpusėjo, Vilniaus „Ryto“ komanda gali džiaugtis atlikusi vieną geriausių vasaros veiksmų krepšinio rinkoje. Sostinės komandoje kitą sezoną žais Ąžuolas Tubelis, kurį už išpirką po puikaus sezono galėjo įsigyti kitos komandos, bet praėjusio sezono MVP rungtyniaus Čempionų gretose.

„Prisipažįstu, visiškai nesitikėjau. Daviau gal penkis procentus, kad taip gali nutikti. Taip, yra šiame sprendime logikos. Bet galvojau, kad Ąžuolas jau gali eiti aukščiau ir tik todėl maniau, kad „Rytui“ jį išsaugoti bus sunku. Bravo visai vadovybei, kas dirbo šiuo klausimu, kaip dirbo, sąlygas gerino ir kaip bandė išlaikyti.“ – laidoje „Rinktinė 24“ kalbėjo krepšininkas ir buvęs šios komandos žaidėjas Martynas Gecevičius.

KOMENTARO IŠTRAUKA:

Tubelis domino Eurolygos komandas, tačiau ir pats žaidėjas pasirinko žaisti „Ryto“ komandoje. Neabejojama, kad 22 metų krepšininkas stipriai pasigerino finansines sąlygas. Bet „Ryto“ organizacijai stipriai padėjo vienas didžiausių komandos rėmėjų – Hanner.

Tubelis prie esamo „Ryto“ žaidimo turėtų labai greitai pritapti.  

„Visiškai tinka „Rytui“, Žibėno žaidimui. „Ryto“ žmogus. Nuo to bus tik įdomiau stebėti Lietuvos čempionatą. Tobulėti jis dar tikrai turi kur. Dar jaunas žaidėjas. Sužaidė gerą sezoną. Tai bus žingsnis į priekį, gal tik galvojau, kad jis gali padaryti tą žingsnį didesnį, – laidoje kalbėjo Gecevičius.

– Man tik keista, kad pasirinko žaisti Čempionų lygoje, tas šešerias grupės rungtynes. Bet iš kitos pusės tikiu, kad pažadėjo apie 25-30 minučių žaidimo. „Ryto“ žaidimas yra greitas, o Ąžuolui tai labai paranku. Gali žaisti ketvirtu-penktu numeriu prieš tam tikrus oponentus. Sakyčiau, kad „Rytas“ pasirašė aukščiau savo lentynos žaidėją. Nors jis dar jaunas, kosmoso čia neįrodė. Bet aš žiūriu taip. Pasisekė ir bravo.“

Praėjusį sezoną krepšininkas grįžo iš NCAA Arizonos universiteto ir „Ryto“ buvo paskolintas Klaipėdos „Neptūnui“.

Tubelis sužaidė fantastišką sezoną – vidutiniškai pelnė po 17,2 taško, atkovojo po 7,2 kamuolio ir rinko po 20,3 naudingumo balo.

Laidoje „Rinktinė 24“ buvo apsvarstyta ir kita versija, kad nors Tubeliu domėjosi daugelis, pats žaidėjas matė, kad jam iš siūlomų variantų geriausia bus tobulėti „Ryto“ komandoje. Joje jis gaus daugiau žaidimo laiko, adaptuosis galutinai su lyderio vaidmeniu ir Čempionų lygoje sutiks gerokai silpnesnius varžovus nei Eurolygoje.  

„Gal buvo tokia situacija, kad jis niekur negalėjo gauti nieko garantuoto. O va čia tikrai žaisi. Ir tada gal ta jo aplinka pagalvojo, kad gal čia geriau dar vieną sezoną duoti tokį užtikrintą, subręsti. „Ryto“ komandoje tu kiekvieną kartą turi laimėti. Sakyčiau, kad žaidėjui dar labai svarbu perlipti ir į tą psichologinį lygį. Kiek girdėjau „Rytas“ šiemet dės daug ambicijų į Čempionų lygą.“ – savo įžvalgomis dalijosi sporto apžvalgininkas Ervinas Kvitkauskas.

Šiuo metu Tubelis su Lietuvos krepšinio rinktine kaunasi dėl kelialapio į olimpines žaidynes.

Pasidalinti