Aubameyangas rėžė Artetai: „Būtum supratęs, jei nors truputį būtum žmogumi“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Pierre’as-Emerickas Aubameyangas papasakojo istoriją, kuri nulėmė jo karjeros Londono „Arsenal“ pabaigą.

Ambameyango karjera „Premier“ lygoje smuko taip pat greitai kaip prasidėjo. Jau pirmajame savo sezone jis pelnė 22 įvarčius ir su Sadio Mane bei Mohamedu Salah tapo rezultatyviausiais lygos žaidėjais.

Trečiajame savo sezone Auba tapo greičiausiai 50 įvarčių įmušusiu žaidėju klubo istorijoje. Tam jam prireikė 79 rungtynių. Iki tol geriausias pasiekimas priklausė Thierry Henry, kuriam prireikė sužaisti keturiais mačais daugiau.

Antrajame žaidėjo sezone tuometinis komandos treneris Unai Emery paskyrė jį komandos kapitonu. Vis tik futbolininko etapas Londone baigėsi 2022 metų pradžioje. Aubameyangas, bendraudamas su Colinterview, papasakojo istoriją, nulėmusią jo atskyrimą nuo komandos.

„Tai buvo Covid laikais. Mano sezonas nebuvo puikus, komandai irgi nesisekė lygoje. Treneris pasakė, kad visi gauname po laisvą dieną. Jis pabrėžė, kad jei norėsime palikti šalį, turime apie tai informuoti.

Mano mama prieš kelis mėnesius buvo patyrusi insultą, o artėjo Kalėdos. Aš nuėjau pas trenerį ir pasakiau, kad noriu šventėms atsivežti mamą. Jis pasakė, kad nėra jokių problemų ir kad turiu pasikonsultuoti su komandos gydytoju dėl visų saugumo reikalavimų.

Įprastai, grįžęs į Lavalį (Prancūzija) atgal vykstu tos pačios dienos vakare. Mano mama turėjo darytis testus, tad galėjome grįžti tik kitos dienos rytą. Grįžus testai buvo atliekami man.

Aš per vėlai atvykau į treniruotę, o Arteta pasiuto. Apkaltino mane, kad suvariau peilį jam į nugarą. Jis žinojo, kad aš nėjau į vakarėlius, jis žinojo mano išvykimo priežastį. Aš nesupratau, kodėl jis mane prie visų taip auklėja.“

Kitą dieną puolėjui buvo pranešta, kad jis nėra laukiamas komandos treniruotėse. Po dar kelių dienų Arteta pasikvietė futbolininką ir pranešė, kad atima iš jo kapitono raištį.

„Jis vėl pradėjo man aiškinti, kad tokiu sunkiu metu aš neparodžiau tinkamo pavyzdžio. Tada aš jam pasakiau, kad prisiimu dalį atsakomybės. Taip pat pasakiau, kad jis viską būtų supratęs, jei nors truputį būtų žmogumi.

Po šio pokalbio – viskas buvo baigta. Mėnesį praleidau treniruodamasis atskirai ir laukdamas, kol galėsiu išvykti.“

Šį sezoną Aubameyangas praleido „Marseille“ komandoje. Prancūzijos čempionate Gabono rinktinės puolėjas pasižymėjo 17 kartų ir rezultatyviausių žaidėjų sąraše liko ketvirtoje vietoje.

Pasidalinti