100 000 aistruolių: Škotai Europos čempionate jaučiasi kaip namie

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Škotijos futbolo aistruoliai. X nuotr.

Šokai yra pamišę dėl futbolo ir visais laikais itin gausiai palaiko savo rinktinę. Tačiau Europos futbolo čempionatas Vokietijoje viską perkėlė į dar neregėtą lygį. Škotijos rinktinė Europos pirmenybėse svetur dalyvauja pirmą kartą nuo 1992 metų. Tokios progos nepraleido dešimtys tūkstančių linksmų Škotijos fanų.

„Atrodo, kad visa šalis čia“, – fanų gausą komentavo Škotijos rinktinės kapitonas Andy Robertsonas.

Miunchene škotai užgulė barus, dainuoja, šoka ir linksmai pasitinka pirmąsias Europos čempionato rungtynes su Vokietijos komanda. Tačiau šie aistruoliai išsiskiria iš kitų ir savo draugiškumu. AP naujienų tarnyba praneša, kad rungtynių išvakarėse nebuvo užfiksuota jokių incidentų.

„Mes didžiuojamės, kad visi esame čia, –  pareiškė Škotijos rinktinės vyriausiasis treneris Steve‘as Clarke‘as. Praėjo daug laiko nuo 1998 metų, kai mums teko keliauti svetur žaisti tokio rango turnyrą. Todėl šalis yra tokia sujaudinta.“

Škotijos futbolo asociacija pranešė, kad į Vokietiją tikimasi atvykstant 100 tūkstančių aistruolių.

Škotai šėlsta Vokietijoje

Daugelis atvyko lėktuvais, automobiliais, traukiniais. Tačiau buvo ir tokių, kurie iš Škotijos į Miuncheną važiavo dviračiu. Craigas Fergusonas keliavo 40 dienų ir tokiu būdu rinko paramą fondui, kuris rūpinasi vyrų psichologine sveikata.

„Tai tikrai buvo verta. Nors linijos kirtimas truko labai trumpai, šios akimirkos neužmiršiu visą gyvenimą. Negali neatvykti čia ir nepamatyti kaip škotai laimi 1:0.“ – kalbėjo pergalės besitikintis ir 79 000 dolerių aukų surinkęs škotas.

Šią 20 metų vaikino akciją matė ir Škotijos futbolo rinktinė.

„Tai mus įkvepia. Mes žinome, kad jie bus su mumis kiekvieną minutę. Tai mums labai svarbu.“ – kalbėjo Škotijos rinktinės kapitonas Clarke‘as.

Pasidalinti