Steve’as Clarke’as po nesėkmingai susiklosčiusio pasirodymo pasaulio futbolo čempionate paliko Škotijos rinktinės trenerio postą.
Vos prieš mėnesį naują ketverių metų kontraktą pasirašęs strategas paskelbė atsistatydinantis po to, kai tapo aišku, jog škotai nepateks į pasaulio čempionato šešioliktfinalį.
Emocingame laiške sirgaliams, vadinamiems „Tartan Army“, Clarke’as padėkojo už palaikymą ir atsisveikino su komanda.
„Žaidėjai nusipelno visų pagyrų ir pripažinimo, kurio sulaukia. Man buvo didžiulė garbė būti jų treneriu. Ačiū, kad buvote kartu, ir sėkmės mano įpėdiniui“, – rašė specialistas.
Galutinį tašką Škotijos viltyse padėjo Kroatijos pergalė 2:1 prieš Ganą, po kurios tapo aišku, kad škotai nebeturi galimybių patekti tarp aštuonių geriausių trečiąsias vietas grupėse užėmusių komandų.
Paskutinėse grupių etapo rungtynėse Škotija 0:3 nusileido Brazilijai, tačiau dar kelias dienas laukė kitų grupių rezultatų. Vis dėlto trijų taškų neužteko – dėl prastesnio įvarčių santykio (-3) škotai liko už atkrintamųjų borto. Paskutinį kelialapį iškovojo Senegalas, kurio įvarčių skirtumas siekė +2.
Grupių etapą škotai pradėjo 1:0 pergale prieš Haitį. Tai buvo pirmoji Škotijos vyrų rinktinės pergalė pasaulio čempionate nuo 1990 metų, tačiau vėliau sekę pralaimėjimai Marokui ir Brazilijai lėmė ankstyvą pasitraukimą.
Per septynerius metus prie rinktinės vairo Clarke’as nutraukė ilgą nesėkmių seriją – išvedė Škotiją į pirmąjį pasaulio čempionatą nuo 1998 metų bei dukart iš eilės kvalifikavo komandą į Europos čempionatą – tai buvo pirmieji tokie pasiekimai nuo 1996-ųjų.
Kodėl vos prieš mėnesį sutartį iki 2030 metų pasaulio čempionato pratęsęs treneris nusprendė pasitraukti, savo laiške jis nepaaiškino.