Atsidarė: prakeiksmą nutraukęs Lewandowskis įtvirtino lenkų pergalę

FIFA nuotr.

Robertas Lewandowskis pagaliau pasižymėjo pasaulio čempionate, o jo ir herojiškai žaidusio Wojciescho Sczesny vedama komanda šventė pirmą pergalę Katare 2:0 prieš Saudo Arabiją.

Į priekį Lenkija išsiveržė 39-ą minutę, kai po puikaus Lewandowskio perdavimo stipriu smūgiu į viršutinį vartų kampą kamuolį nukreipė Piotras Zielinskis.

Visgi kėlinio pabaigoje Saudo Arabija turėjo puikią galimybę išlyginti rezultatą, kuomet abejotinai baudos aikštelėję kritęs Salehas Al-Shehri uždirbo vienuolikos metrų baudinį. Visgi nuostabiai visose rungtynėse žaidęs lenkų vartininkas atrėmė ir patį baudinį, ir po jo sekusį antrą varžovų smūgį.

Antrajame kėlinyje tęsėsi Saudo Arabijos apgultis, tačiau pasižymėti Herve Renardo auklėtiniams ir toliau nesisekė, kol 82-ą min. po grubios gynėjo klaidos kamuolį perėmęs Lewandowskis tiksliu smūgiu uždarė rungtynes – 2:0.

Lewandowskiui tai buvo pirmas pasaulio čempionato įvartis karjeroje, nors šiame turnyre puolėjas žaidžia jau penktą kartą.

Iš viso „Barcelona“ ekipai atstovaujančiam lenkui tai buvo 600-asis karjeros įvartis ir 77-as vilkint Lenkijos rinktinės marškinėlius. Pagal pastarąjį pasiekimą puolėjas pasivijo legendinį brazilą Pele.

Lewandowskis šeštadienį taip pat tapo pirmuoju Lenkijos žaidėju nuo 1982 metų, atlikusiu tikslų smūgį ir pasižymėjusiu rezultatyviu perdavimu.

Po pergalės Lenkija su 4 taškais pakilo į pirmą vietą C grupėje. Pirmame rate sensacingai Argentiną nugalėję Saudo Arabijos futbolininkai lieka antri.

Kita C grupės akistata 21 val. vyks tarp Argentinos ir Meksikos komandų.