Atsigaunanti po traumos Jocytė: „Bandysiu kiek galiu padėti komandai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Justė Jocytė (FIBA nuotr.)

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 m.) rinktinė trečiadienį užbaigė Druskininkuose vykusį pirmąjį treniruočių stovyklos etapą prieš liepos 6-14 d. Klaipėdoje ir Vilniuje vyksiantį Europos čempionatą. Ketvirtadienį rinktinės laukia kelionė į Prancūziją, kur bus sužaistos 3 kontrolinės rungtynės.

Kartu su dvidešimtmečių rinktine treniruočių procese dalyvauja ir ryškiausia šios komandos žaidėja – po klubo operacijos šiame sezone atsigaunanti Justė Jocytė.

Prieš artėjantį merginų Europos čempionatą, Jocytė papasakojo apie treniruočių procesą, traumą ir paskutinę vasarą su Lietuvos savo amžiaus kartos rinktine.

„Labai smagu sugrįžti. Paskutiniai metai su šita karta, todėl smagu susirinkti po tiek laiko ir pasižiūrėti, kaip visos išaugo. Jau beveik savaitę treniruojamės kartu.”, – dar stovykloje Druskininkuose kalbėjo krepšininkė. 

„Kažkokio atskiro spaudimo nejaučiame. Visada yra spaudimas važiuojant į čempionatą. Vis tiek žaidžiame už savo šalį, bet kad čempionatas vyks Lietuvoje, tai tik pliusas, nes žaisime prie savų sirgalių.“, – pasakojo rinktinės lyderė.

Vilerbano ASVEL klube 2023–2024 m. sezone iki operacijos žaidusi Jocytė jau dabar gali pasigirti puikiais pasiekimais su Lietuvos rinktine.

2019 m. vedė U-16 rinktinę į sidabro medalius Europos čempionate. Po dviejų metų krepšininkė su 18-mečių rinktine, laimėjo auksą Europos čempionate, o pernai merginos kovojo ir pasaulio čempionate, kuriame pasiekė ketvirtfinalį.

„Nelabai žiūrime į praeitį, ką esame iškovojusios. Pati komanda gerokai pasikeitųsi nuo „auksinių“ metų. Nežinome kokios formos ir kaip kitos komandos pasiruošusios. Tikslų didelių sau nesikeliame, bet prizinę vietą visada norime laimėti.“, – teigė Jocytė.

Krepšininkė pasidalijo ir savo sveikatos būkle.

„Praėjo daugiau nei 4 mėnesiai. Jaučiuosi gerai, galima sakyti, kad operacija puikiai pavyko. Aišku, reabilitacija yra labai lėta, psichologiškai buvo sunkių momentų, bet turiu aplink žmonių, kurie padeda. Čia dirba nuostabus personalas – kineziterapeutai, fizioterapeutai. Bandau kiek galiu padėti komandai bei įnešti savo indėlį.“, – tvirtino žaidėja.

Jocytė tikisi, kad gijimo procesas toliau klostysis sėkmingai bei laiko sukryžiavusi pirštus dėl prisijungimo prie 20-mečių rinktinės pilnu pajėgumu.

„Žiūrėsime, kaip bus. Gerai pasakė mūsų treneris – gyventi diena iš dienos. Kol kas nesitreniruoju pilnai krepšinio aikštelėje su komanda. Su kiekviena diena vis stiprėju ir bandau didinti krūvį. Nenoriu daug prisišnekėti – negaliu atsakyti ar žaisiu. Tikiuosi, kad būsiu pasiruošusi.“, – aiškino krepšininkė.

Justė jocytė
Pasidalinti