Atšauktų įvarčių ir stichijos pristabdytame mače Vokietija nugalėjo Daniją

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Kai Havertzas pelnė pirmą rungtynių įvartį. Euro 2024 facebook nuotr.

Tai buvo kupinos įvykių rungtynės su diskusijas keliančiais sprendimais ir Vokietijos rinktinės pergale. Europos čempionato šeimininkai aštuntfinalio susitikime 2:0 nugalėjo Danijos rinktinę.

Jau ketvirtą rungtynių minutę buvo pelnytas pirmas susitikimo įvartis, tačiau jį arbitras atšaukė dėl taisyklių pažeidimo.

Nico Schlotterbeckas puikiu smūgiu galva po Tony Krooso pakelto kampinio pelnė įvartį, bet prieš tai Joshua Kimmichui buvo užfiksuota pražanga.

Nuolat žaibuojant danguje rungtynių arbitras Michaelis Oliveris nusprendė pristabdyti susitikimą 35 minutę. Rungtynės buvo atnaujintos po dvidešimties minučių.

Sužaidus kelias minutes po pertraukos įvartį pelnė Danijos rinktinė. Tačiau po peržiūros minimalioje nuošalėje atsidūrė Joachimas Andersenas ir rezultatas išliko nepakitęs.

53 minutę po VAR peržiūros Andersenui buvo užfiksuotas žaidimas ranka ir Kai Havertzas sėkmingai realizavo vienuolikos metrų baudinį. Tai jau 4 Havertzo įvartis Europos čempionatuose.

„Arsenal“ komandos puolėjas priartėjo prie Vokietijos legendų. Daugiau įvarčių Europos čempionatuose yra pelnę tik Jurgenas Klinsmannas ir Mario Gomezas – po penkis.

Iš viso Havertzas už Vokietijos rinktinę pelnė jau 18 įvarčių ir 5 per paskutines dešimt rungtynių.  

68 minutę Jamalas Musiala padvigubino rezultatą. Tai jau 3 Vokietijos rinktinės 21 metų žaidėjo įvartis Europos čempionate.

Danijai atsitiesti nepavyko ir komanda jau aštuntose didžiųjų futbolo čempionatų rungtynėse iš eilės nesugebėjo iškovoti pergalės (4 lygiosios ir 4 pralaimėjimai). Paskutinį kartą jie pergale džiaugėsi praėjusio Europos čempionato ketvirtfinalyje prieš Čekiją.  

Sausus vartus išsaugojęs Manuelis Neueris sužaidė savo jau 19 rungtynes Europos čempionatuose. Daugiausiai iš visų Vokietijos rinktinės žaidėjų.

Tai buvo penkta abiejų komandų akistata didžiuosiuose futbolo turnyruose ir trečia Vokietijos rinktinės pergalė.

Šios poros nugalėtojai ketvirtfinalyje žais su Ispanijos ir Sakartvelo poros nugalėtojais. Ketvirtfinalio mačas bus žaidžiamas liepos 5 dieną.

Pasidalinti