Atėnuose – ovacijos Šarui, Calatheso istorinė žyma ir užtikrinta PAO pergalė

Atėnų „Panathinaikos“ atsitiesė po pralaimėjimo Kaune ir užtikrintai namuose įveikė Šarūno Jasikevičiaus Stambulo „Fenerbahče“ ekipą – 74:63.

Strategas iš Lietuvos, dalį savo krepšininko karjeros praleidęs Atėnuose, prieš rungtynes buvo šiltai sutiktas vietinių sirgalių.

Marius Grigonis ant parketo praleido nepilnas 22 minutes ir buvo prieverstas baigti pasirodymą anksčiau laiko, nes surinko 5 asmenines pražangas. Lietuvis įmetė 5 taškus (1/4 dvit., 1/2 trit.), atkovojo 2 kamuolius ir po kartą asistavo komandos draugui bei suklydo.

Svečiai geriau pradėjo rungtynes ir po pirmo jų ketvirčio turėjo solidų 8 taškų pranašumą – 13:21. Vis tik, antrasis kėlinukas tapo tikru šaltu dušu Šaro auklėtiniams – sukrapštyti vos 9 taškai, o praleista net 25.

Po pertraukos šeimininkai dar šiek tiek padidino savo persvarą ir prieš lemiamą rungtynių kėlinuką skirtumas tapo dviženklis – 57:47. Paskutiniame ketvirtyje Stambulo krepšininkai kelis kartus buvo priartėję iki 5 taškų, tačiau rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidę šeimininkai pasiekė solidžią pergalę.

Šis laimėjimas leido Ergino Atamano komandai pasiekti 16 pergalę ir, kartu su Monako bei Bolonijos komandomis, įsitvirtinti 3-5 lentelės vietose. Turkijos komanda turi viena pergale mažiau.

PAO daugiausiai taškų pelnė Kendrickas Nunnas. Amerikietis atliko net 25 metimus, pataikė 10 ir viso sumetė 23 taškus (10/22 dvit., 0/3 trit.). Naudingiausiai žaidė Mathiasas Lessortas – 13 taškų, 8 atkovoti kamuoliai ir 23 naudingumo balai.

Net 18 naudingumo balų surinko tik 5 taškus įmetęs Juancho Hernangomezas. Ispanas sugriebė 8 kamuolius, o 3 perėmė. Atėnu ekipa pataikė vos 2 tritaškius iš 12 (16,7 proc.).

Eurolygos rezultatyvių perdavimų karalius Nickas Calathesas rungtynėse 2000-ąjį kartą karjeroje asistavo komandos draugui. Tai jis padarė puikiu tolimu perdavimu Amine Noua, kuriam beliko įmesti iš po krepšio.

„Fenerbahče“ komandoje Johnathanas Motley pelnė 16 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir rungtynes baigė su 20 naudingumo balų. Tarikas Biberovičius ir Calathesas pridėjo po 12 taškų. Graikas dar atliko 5 rez. perdavimus ir perėmė 3 kamuolius. Scottie Wilbekinas surinko 10 taškų, bet pataikė tik 1 tolimą metimą iš 6. Nigelis Hayesas-Davisas prametė visus 5 tritaškius ir rungtynes baigė su 4 taškais ir -3 naudingumo balais per 33 minutes ant parketo.

Turkijos komanda viso pataikė 5 tolimus metimus iš 22 (22,7 proc.). PAO po Šaro auklėtinių klaidų suvertė net 25 taškus, o antraisiais šansais surinko 18 taškų.