Atėnai triumfuoja: Nunno tempta PAO po 12 metų grįžta į finalo ketvertą

Kendrickas Nunnas (Scanpix nuotr.)

Lemiamame kėlinyje Tel Avivo „Maccabi“ geležine gynyba surakinusi Atėnų „Panathinaikos“ žengė į Eurolygos finalo ketvertą.

Antradienį lemiamose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Ergino Atamano auklėtiniai sausakimšoje OAKA arenoje varžovus iš Izraelio parklupdė 81:72.

Tai buvo devynioliktas kartas, kai Eurolygos atkrintamosiose prireikė lemiamų rungtynių. Visus sykius jose triumfavo šeimininkų komandos.

Eurolygos finalo ketverte PAO žais pirmą sykį nuo pat 2012 m.

Pusfinalyje Graikijos klubas susitiks su Stambulo „Fenerbahče“ ir „Monaco“ poros nugalėtoja. Šių komandų lemiamas mačas bus žaidžiamas trečiadienį.

Tuo metu Odedo Kattasho auklėtiniai lemiamose ketvirtfinalio rungtynėse krito antrą sezoną iš eilės. „Maccabi“ lemiamose rungtynėse vertėsi be savo rezultatyviausio žaidėjo Wade’o Baldwino, praleidusio trejas serijos rungtynes.

„Panathinaikos“ komandos herojumi antradienį tapo ne kas kitas, o Kendrickas Nunnas, suvertęs 26 taškus, atkovojęs 5 kamuolius, atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 28 naudingumo balus.

Kova vyko pagal lygų scenarijų iki pat ketvirto kėlinio, tačiau jo starte „Maccabi“ taškų nepelnė 4 minutes, Nunnas per ketvirtį suvertė 13 taškų ir PAO šventė daugiau nei dešimtmetį lauktą pergalę.

Pirmuoju lietuviu, užsitikrinusiu vietą finalo ketverte, tapęs Marius Grigonis per 7 minutes taškų nepelnė, atliko rezultatyvų perdavimą, atkovojo kamuolį ir surinko 2 naudingumo balus.

Nunnui geriausiai talkino Kostas Sloukas, pelnęs 15 taškų, atkovojęs 6 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 18 naudingumo balų.

Į rikiuotę sugrįžęs Juancho Hernangomezas pridėjo 11 taškų, antrajame ir trečiajame kėliniuose net 8 iš eilės baudas prametęs Mathiasas Lessort’as surinko 9 taškus ir atkovojo 11 kamuolių.

„Maccabi“ į priekį tempė Ispanijos rinktinės įžaidėjas Lorenzo Brownas, pelnęs 19 taškų, atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 4 kamuolius ir surinkęs 24 naudingumo balų.

14 taškų ir 7 atkovotus kamuolius surinko Joshas Nebo, po 9 – Johnas DiBartolomeo ir Tamiras Blattas.