Atamanas atviras NBA pasiūlymams: „Jeigu norite trenerio žvaigždės, aš štai čia“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Erginas Atamanas (Scanpix nuotr.)

Atėnų „Panathinaikos“ apturėjo fantaštišką sezoną. Laimėta Eurolygą po 13 metų pertraukos bei Graikijos lygos finale įveikta Pirėjo „Olympiacos“ klubas.

Visą tai pavyko pasiekti prisijungus prie komandos treneriui Erginui Atamanui. Po pasibaigusio Graikijos lygos finalo treneris interviu metu papasakojo apie pokalbius su Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) komandomis ir galimybę ten nutūpti.

„Kažkada, tai buvo mano svajonė, tačiau dabar jau nebesvarbu. Jei lyga nori trenerio žvaigždės, aš visada atviras pasiūlymams. Kodėl turėčiau bijoti treniruoti NBA žvaigždes?“, – kalbėjo Atamanas.

„Panathinaikos“ komandos vedlys pasakojo, kad po laimėtos Eurolygos jį Giannis Antetokounmpo pavadino geriausiu treneriu pasaulyje.

„Tikrai nesijaučiu geriausiu pasaulyje. NBA lygoje yra daug geresnių trenerių negu aš. Aš net nesu geriausias pagal pasiekimus Europos istorijoje, bet per paskutiniuosius keturis sezonus laimėjau Eurolygą 3 kartus. Tai šiuo momentu esu tikrai geriausias.“ – šnekėjo treneris.

Pats strategas užsiminė, kad prieš dvejus metus turėjo progą net keltis už Atlanto.

„Negaliu išduoti, su kokia komanda buvo pokalbiai, tačiau viena iš stipriausių. Mano draugai ir artimieji žino, kad noriu išbandyti save NBA. Norėčiau tapti pirmuoju treneriu, kuris po etapo Europoje, išvyktų treniruoti NBA komandos. Visą gyvenimą buvau pirmas.“, – gyrėsi strategas.

„Kaip ir sakiau, prieš porą metų buvo pokalbių, bet jie manęs nesudomino. Būti vyriausio trenerio asistentu man šiek tiek skamba kaip įžeidimas. Nenoriu savęs iškelti, tačiau treji laimėti Eurolygos titulai, kai ką pasako apie mane.“, – teigė Atamanas.

„Iš Europos į NBA pateko daug žvaigždžių: Doncičius, Giannis, Sengunas, Jokičius. Jei reikia trenerio žvaigždės, skambinti galite man.“, – puikavosi Atėnų strategas.

Treneris teigia, kad jo treniravimo stilius puikiai tiktų NBA.

„O kodėl gi ne. Treniravau daug gerų NBA žaidėjų. Williamsas ir Iversonas (abu „Bešiktaš“), dabar Nunną. Daugelis sako, kad aš duodu daug laisvės žaidėjams ir koncentruojuosi į kietą gynybą. Jei aš sugebėjau užauginti NBA lygio žaidėjus, kaip Sloukas, Larkinas ir Micičius, tai kodėl negalėčiau susitvarkyti su NBA žvaigždėmis. Žinau, kaip išnaudoti žaidėjų pranašumus ir trūkumus. Tai mano didžiausia stiprybė.“, – atviravo Atamanas.

Treneris turi su „Panathinaikos“ klubu garantuotą kontraktą kitam sezonui.

Pasidalinti