ASVEL nugalėjusio „Žalgirio“ sąskaitoje – trečia ideali dviguba savaitė

Ignas Brazdeikis (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Kauno „Žalgiris“ (15-13) trečią kartą šį sezoną Eurolygos dviguboje savaitėje susirinko abi pergales ir tęsia atkrintamųjų medžioklę.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose po mėnesio pertraukos sugrįžo namo ir 85:67 nugalėjo Vilerbano ASVEL (8-20).

„Žalgiriui“ tai buvo šešta dviguba savaitė per šį sezoną. Eurolygos atkrintamųjų rimtu kvėpuojantiems kauniečiams pavyko pergalėmis paversti tris iš jų.

Spalio mėnesį „Žalgiris“ per tą pačią savaitę patiesė Bolonijos „Virtus“ ir „Barceloną“, sausį – Milano „Emporio Armani“ ir „Virtus“, kovą – Berlyno ALBA ir ASVEL.

Prieš šias rungtynes kauniečiai buvo devintoje turnyrinės lentelės poziciją. Priklausomai nuo to, kaip susiklostys kitos 28 turo rungtynės, „Žalgiris“ gali pakilti aukščiau.

Dar vienas puikias rungtynes sužaidė „Žalgirį“ sezono įkarštyje papildę Isaiah Tayloras ir Achille Polonara.

Tayloras per 22 minutes pasižymėjo 15 taškų (5/9 dvit., 1/1 trit., 1/2 baudų), 3 rezultatyviais perdavimais, 2 atkovotais kamuoliais ir 14 naudingumo balų.

Polonara per 26 minutes surinko 11 taškų (1/1 dvit., 3/4 trit.), 6 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus ir 20 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai žalgiriečių gretose žaidė Ignas Brazdeikis, per 18 minučių surinkęs 19 taškų (3/7 dvit., 3/7 trit., 4/6 baudų), 2 atkovotus kamuolius ir 17 naudingumo balų.

Rungtynių pradžioje „Žalgirio“ žaidimas priminė tokį patį, koks buvo Berlyne – kančios krepšinis su daugybe klaidų. Kur kas laisviau atrodę svečiai iš Prancūzijos susikrovė 9 taškų pranašumą (14:5).

Strigusį žalgiriečių puolimą gaivinti ėmė po keitimo pasirodę Ignas Brazdeikis ir Isaiah Tayloras. Pirmasis per pirmąją pusę sumetė 15 taškų, Brazdeikis pridėjo 12, o jų užkurta banga leido ne tik perimti iniciatyvą, bet ir į pertrauką išsinešti dviženklę persvarą (47:37).

Po pertraukos „Žalgiris“ sužaidė atkarpą 10:3 ir padidino savo persvarą iki 17 taškų. Užtikrintą pranašumą pavyko išlaikyti iki pat trečiojo kėlinio galo (65:50). Ketvirtajame kėlinyje ASVEL vis labiau rodė frustraciją, o Edgaro Ulanovo ir Achille Polonaros tritaškiai uždarė mačą (71:52).

„Žalgiris“ Ignas Brazdeikis 19 (3/7 trit.), Isaiah Tayloras 15, Achille Polonara 11, Lukas Lekavičius, Rolands Šmits ir Edgaras Ulanovas po 8.
ASVEL: Jonah Mathewsas 18, Dee Bostas ir Youssoupha Fallas po 10.