Ašaromis aštuntfinalį aplaistęs Ronaldo patvirtino, jog tai yra paskutinis jo Europos čempionatas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Cristiano Ronaldo (Scanpix nuotr.)

Roberto Martinezo vadovaujama Portugalijos rinktinė dramatiškai išgyveno Europos čempionato atkrintamųjų startą, tačiau reikalai prieš Slovėniją galėjo baigtis gerokai liūdniau.

Pirmo pratęsimo kėlinio pabaigoje Cristiano Ronaldo stojo atlikti 11 m baudinio, tačiau neblogą jo šūvį meistriškai atrėmė Janas Oblakas, o ne už ilgo po Pepe klaidos vienas prieš vieną išbėgo Benjaminas Šeško. Šiame epizode Portugalijos rinktinę išgelbėjo tik Diogo Costa meistriškumas.

Kol kas be įvarčių Europos čempionate žengiantis Ronaldo po nerealizuoto baudinio apsipylė ašaromis, tačiau su emocijomis susitvarkiusi legenda užtikrintai atliko pirmą portugalų tikslų smūgį baudinių serijoje.

„Iš pradžių buvau labai liūdnas, bet dabar džiaugiuosi. Tokie emocijų kalneliai yra futbolo dalis. Jas jaučia visi – ar tau aštuoneri, ar aštuoniasdešimt. Turėjome šansą pratęsime išsiveržti į priekį, bet mano baudinį atrėmė Oblakas. Esu ir liūdnas, ir laimingas. Privalome džiaugtis, kad keliaujame toliau.

Manau, kad mače mes turėjome daugiau progų, todėl nusipelnėme pergalės“, – pasirodymą aštuntfinalyje vertino Ronaldo.

Netrukus 39-erių Madrido „Real“ legenda portugalų žiniasklaidai paaiškino, jog tokios emocijos jį apimti galėjo ir dėl to, jog šis Europos čempionatas jam yra paskutinis.

„Be abejonių, – patikino Ronaldo. – Bet aš dėl to pernelyg nesijaudinu. Tai nėra mano pasitraukimas iš futbolo. Dar galime nuveikti daug, juolab kad šiame čempionate viską gali nulemti vienas smūgis.

Nepasiseka tik tiems, kurie nesistengia. Žinoma, apmaudu, kad nepavyko įmušti baudinio, bet dabar tai jau yra istorija. Svarbiausia – galutinis rezultatas. Futbolas kartais turi būti teisingas. Šiandien toks jis ir buvo.“

11 m baudinių serijoje Portugalijos herojumi vėl tapo Costa, atrėmęs visus tris slovėnų bandymus. Su stambiaisiais Europos klubais vasarą sietas, bet su „Porto“ sutartį pratęsęs vartų sargas po komandai įteikto bilieto į ketvirtfinalį su prancūzais taip pat pravirko.

„Tai tikriausiai geriausios mano rungtynės gyvenime. Baudinių serijoje buvau susitelkęs į tai, ką turėjau padaryti, ir vadovavausi nuojauta. Žinoma, kad buvome išanalizavę varžovų baudinių detales, tačiau žaidėjai keičiasi, keičiasi ir tai, kaip jie tuos baudinius atlieka.

Esu labai laimingas, kad padėjau komandai. Visi žinojome, kad po nerealizuoto baudinio privalėjome tikėti savimi. Tikėjome iki pabaigos ir dabar visi esame laimingi“, – kalbėjo Costa.

Pasidalinti