Arteta didžiuojasi Havertzą užkūrusiu „Arsenal“: „Jie laimėjo mano širdį“

Martinas Odegaardas ir Kai Havertzas (Scanpix nuotr.)

Londono „Arsenal“ strategas Mikelis Arteta šeštadienį labiausiai didžiavosi ne iškovota pergale, o „Arsenal“ žaidėjų vienas kito palaikymu.

Jo vadovaujama komanda septintajame „Premier“ lygos ture net 4:0 sutriuškino „Bournemouth“ futbolininkus.

Dar po pirmajame kėlinyje realizuoto Martino Odegaardo 11 metrų baudinio „Arsenal“ pirmavo 2:0. Antrajame kėlinyje tą patį Odegaardą baudos aikštelėje nugriovė Ryanas Christie, tačiau vietoje to, jog muštų pats kapitonas ar Bukayo Saka, „Arsenal“ žaidėjai baudinį atidavė Kai Havertzui.

Nemažai klausimų „Arsenal“ ekipoje sulaukiantis vokietis varžovų vartininką pasiuntė į kitą pusę ir šaltakraujiškai realizavo baudinį.

Rungtynių pabaigoje triuškinamą kampaniją užbaigė Benas White’as, tačiau vietoje rezultato Arteta labiausiai didžiavosi komandine dvasia.

„Išoriškai Kai išgyvena įdomų periodą. Išoriškai, bet ne viduje. Ekspertai ir fanai jam kelia daug klausimų. Komanda irgi tai mato ir šiandien parodė savo empatiją. Jie juo pasitikėjo ir taip laimėjo mano širdį.

Kaip treneris, šiuo epizodu didžiuojuosi labiau nei pergale, nes būtent tai mes ir stengiamės kurti. Kultūrą ir aplinką, kur žaidėjai palaikytų vienas kitą, prižiūrėtų užnugarį ir mėgautųsi tuo, ką darome.“

Havertzas prie „Arsenal“ vasarą prisijungė už beveik 75 milijonus eurų, tačiau sezonoje pradžia vokiečiui nėra itin sėkminga.

„Jis buvo vertas atlikti baudinį, tai nebuvo sprendimas per prievartą. Patys žaidėjai priėmė tokį sprendimą ir parodė lyderystę be mano nurodymų, o tai yra labai stipru.

Turiu padėkoti ir gerbėjams. Tai, kaip jie palaiko komandą ir Kai… Jam tai reikš labai daug. Esame labai dėkingi“, – kalbėjo Arteta.