„Arsenal“ žvaigždės akivaizdoje – lietuvių komandoms naudinga NBA lyderių pergalė

Celtics X nuotr.

Bendroje NBA įskaitoje pirmaujantys Bostono „Celtics“ namuose užtikrintai 127:112 susitvarkė su Finikso „Suns“ ir išstūmė juos iš atkrintamųjų zonos.

Po šio pralaimėjimo Arizonos valstijos komanda nukrito į septintą Vakarų konferencijos vietą, prieš save užleisdama Domanto Sabonio Sakramento „Kings“, kuri turi tiek pat pergalių, tačiau yra sužaidę vieneriomis rungtynėmis mažiau. Viena pergale daugiau turi ir penktoje vietoje žengia Jono Valančiūno Naujojo Orleano „Pelicans“.

Rungtynės stebėjo vienas Anglijos rinktinės ir Londono „Arsenal“ lyderių Bukayo Saka. Jis apsikeitė marškinėlaiais su Bostono ekipos žvaigžde Jaylenu Brownu.

„Celtics“ nugalėjo Finikso komandą antrą kartą per 5 dienas. Į pergalę juo vedė komandos žvaigždžių duetas – Brownas suvertė 37 taškus (5/9) trit.), o Jasonas Tatumas 26 (4/8 trit.). Jiems puikiai talkino Alas Horfordas – 24 taškai (6/10 trit.).

„Suns“ komandai 4 žaidėjai pelnė 20-23 taškus, o 8 taškus surinkęs Jusufas Nurkičius sugriebė net 20 kamuolių. Devinas Bookeris įmetė 23, Bradley Bealas 22, Kevinas Durantas ir Graysonas Allenas po 20.

Nugalėtojų komandos strategas Joe Mazzulla pademonstravo gynybos mentalitetą – treneris bandė blokuoti Finikso komandos žaidėjo Royce’o O’Neale’o metimą, atliktą krepšininkams einant į minutės pertraukėlę.

Bostono krepšininkai yra iškovoję 52 pergales ir patyrę 14 pralaimėjimų. Jie yra vienintelė NBA komanda, turinti mažiau 20 nesėkmių sezone. „Celtics“ pirmieji lygoje užsitikrino vietą atkrintamosiose.