Argentiniečiai triumfuoja: „Ši komanda turi atsakymą viskam“

Lionelis Scaloni (REUTERS-SCANPIX nuotr.)

Po svaiginančio triumfo pasaulio čempionato finale Argentinos žaidėjai kalbėjo apie titulą atnešusias kančias.

Argentiniečiai sekmadienį finale, kurį ekspertai jau vadina geriausiu istorijoje, per baudinių seriją palaužė Prancūziją.

„Tai buvo rungtynės, kuriose kentėjome, – teigė argentiniečių vartininkas Emiliano Martinezas. – Du kvaili smūgiai ir Prancūzija išlygino rezultatą. Vėliau jie gavo dar vieną baudinį ir įmušė.

Ačiū Dievui atlikau savo darbą ir įgyvendinau svajonę. Nė negalėjau įsivaizduoti tokio pasaulio čempionato. Jaučiausi ramus per baudinių seriją.“

Argentina po 80 minučių pirmavo 2:0, bet Kyliano Mbappe dublis išvedė prancūzus į pratęsimą.

Pratęsimo antrajame kėlinyje Lionelis Messi vėl išvedė argentiniečius į priekį, bet Mbappe 11 m baudinys ištraukė prancūzus į baudinių seriją.

„Negaliu patikėti, kad tobulose rungtynėse tiek kentėjome, – stebėjosi Argentinos rinktinės vyriausiasis treneris Lionelis Scaloni. – Neįtikėtina, bet ši komanda turi atsakymą viskam. Didžiuojuosi žaidėjų darbu. Šiandien buvome smukdomi, bet tai padaro tave emocionaliu. Noriu, kad žmonės tuo pasimėgautų, tai – istorinis momentas mūsų šaliai.

Mes esame tie, kurie matėme ir gero, ir blogo bei esame prie to prisitaikę. Jaučiu didžiulį džiaugsmą. Būti viršūnėje – kažkas unikalaus.“

Paskutinį kartą Argentina pasaulio čempione tapo 1986 m. Tada rinktinę į priekį vedė legendinis Diego Maradona.

„Šio momento nepamiršiu visą savo gyvenimą, – ašarojo 21-erių Enzo Fernandezas, kuris atsiėmė geriausio turnyro jaunojo žaidėjo prizą. – Laimėti pasaulio čempionatą su savo šalimi yra nerealu. Pasiimkime taurę ir švęskime kartu.“

„Niekada to nepamiršiu, – pridėjo saugas Rodrigo de Paulis. – Kentėjome, bet nusipelnėme pergalės. Nugalėjome titulą ginančią komandą. Tai yra džiaugsmas, kurio negaliu apibūdinti žodžiais. Didžiuojuosi, kad gimiau Argentinoje ir esu pasaulio viršūnėje.“