Apsaugos darbu nepatenkintas Žibėnas: „Į suolą buvo mėtomi daiktai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Giedrius Žibėnas (Teodoro Biliūno/BNS nuotr.)

Staigmeną Kaune Lietuvos krepšinio lygos ( „Betsafe–LKL) didžiojo finalo serijos pirmosiose rungtynėse pateikęs Vilniaus „Rytas“ išėjo iš arenos ne pačių geriausių nuotaikų. Po pratęsimo 89:88 nugalėję Kauno „Žalgirį“, po pergalingų rungtynių teko keliauti į rubinę praustis ne tik prakaitą, bet ir gėrimų bei užkandžių kvapą.

Po rungtynių Giedrius Žibėnas nebuvo patenkintas apsaugos darbu ir Kauno sirgalių elgesiu, bet pasidžiaugė auklėtinių žaidimu ir iškovota pergalę.

„Nieko nepadarėm mes per daug. Ši pergalė yra žaidėjų nuopelnas. Kiekvienas įdėjo tam tikrą indėlį į šią pergalę. Rungtynių gale atsilikinėjant mums 10 taškų, parodėm charakterį ir laimėjom varžybas. Rungtynės yra apie atkarpas. „Žalgiris“ turėjo šiandieną tik tai vieną tokią. Komandos vardu noriu perduoti žinutę ir LKL. Jie privalo atlikti geresnį darbą, bandydami apsaugoti rungtynių dalyvius,“ – po varžybų kalbėjo Žibėnas.

– Kiek pasijautė tas poilsio dienų skirtumas, kokį turėjote jūs ir varžovai?

– Atkovotų kamuolių skaičius ne visada parodo kokia kova buvo aikštelėje. Nemanau, kad čia yra skirtumas kiek mes turėjome poilsio dienų, o kiek „Žalgiris“. Čia yra finalas. Visi atiduoda visas savo jėgas ir nori laimėti.

– Ar galima sakyti, kad kai nėra Evanso, Lekavičius tampu svarbiausias komandos žaidėjas?

– Kalbant apie šias rungtynes – taip. Jis tempė komandą į priekį, pataikęs ne vieną ir sudėtingą metimą. Bet jie turi ir daug kitų elitinių žaidėjų, kurie kitose rungtynėse gali atsiskleisti. Turim išlikti atidūs ir budrūs.

– Ar šiandien buvo tos gynybinės rungtynės, kurių taip laukėt?

– Turbūt. Prieš pratęsimą prasileidę buvome 77 taškus. Gal gynybinio pobūdžio rungtynės patogesnės „Žalgiriui“, bet atidirbome ir konpensavome viską kitoje aikštelės pusėje. Neleidome jiems susikurti atkarpų, nuo kurių visa arena užsikuria ir po to žaidžia, kaip ant sparnų.

– Likus žaisti pratęsime 30 sekundžių ar tikėjotės Kauno komandos pražangos?

– Taip. Norėjome laikyti kamuolį iki pat galo.

– Ar kontrakto pratęsimas turėjo įtakos tokiam geram Radzevičiaus žaidimui?

– Jis yra mūsų lyderis eilę metų. Lyderystę rodo ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Šio sezono komandai, tai yra labai svarbu.

– „Žalgiris“ pralaimėjo pirmąsias finalo rungtynes paskutinį kartą 2014 metais. Ar tai ką nors sako apie varžovus, ar apie jus?

– Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Šioje serijoje norime duoti, kuo daugiau įtampos „Žalgiriui“. Turime jos ir mes, bet jie favoritai, todėl atsakomybės krenta daugiau jiems. Rodysim charakterį ir bandysime laimėti.

– Kas konkrečiai įvyko, kad užsiminėte apie arenos apsaugą?

– Ant mūsų suolo buvo metama per daug daiktų. Aš to nemačiau, bet po rungtynių pastebėjau kiek daug visko primėtyta prie suoliuko. Mūsų darbuotojai, valdyba buvo apipilti alumi ir kitais gėrimais. Privaloma to išvengti tiek – Kaune, tiek – Vilniuje.

– Cole’as visą sezoną buvo kritikuojamas. Ką galite pasakyti, apie jo šiandienos pasirodymą?

– Visi mėgsta kritikuoti žaidėjus žiūrėdami į sausą statistiką. Jis mums duoda labai daug. Visada pradeda rungtynes gindamasis ir yra pavyzdys kitiems komandoms draugams. Jo žaidimo organizavimas, kantrybė yra neįkainojami.

– Antrosios rungtynės penktadienį. Kas dabar svarbiausia?

– Taip, kaip mes sureaguosime į šią pergalę. Jie tikrai parodys kitokią reakciją. Turime padaryti teisingas korekcijas, pailsėti ir saugoti baudos aikštelę geriau.

– Kiek įtakos turi Lekavičius „Žalgirio“ žaidimui iškritus Evansui?

– Lekavičius šį sezoną prieš mus metė 78 proc. taiklumu tolimus metimus. Mes žinojome, kaip jis žaidžia, taikėm skirtingas gynybas. Pasikartosiu, jie turi daug kitų žaidėjų, kurie geba bet kada perimti lyderio rolę nesužaidus Lukui.

– Kokius didžiausius skirtumus pamatėt varžovam žaidžiant be Evanso?

– Mažiau nuspėjama komanda, galbūt net geriau besiginanti.

Pasidalinti