Apkartęs Rubio sugrįžimas: ispanus namuose patiesė Latvijos rinktinė

Eurobasket X nuotr.

Latvijos krepšinio rinktinė sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir 79:75 Saragosoje palaužė Ispanijos komandą bei pergale pradėjo atrankos varžybas į 2025 metų Europos čempionatą.

Ispanų neišgelbėjo po ilgos pertraukos į krepšinio aikštelę grįžęs Ricky Rubio. Įžaidėjas pelnė 11 taškų ir išdalino 5 rezultatyvius perdavimus, tačiau pataikė tik 2 metimus iš 11.

Permainingų rungtynių likimas sprendėsi jų pabaigoje. Lemiamo ketvirčio viduryje Riodions Kurucas dėjimu išvedė latvius į priekį – 61:63. Komandos iki paskutinės mačo minutės keitėsi taškais, o latvių pranašumas svyravo tarp 2 ir 5 taškų. Pačiame mačo gale komandos siuntė viena kitą mesti baudų ir Latvijos krepšininkai sugebėjo išsaugoti pranašumą.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Rihards Lomazs – 18 taškų ir 7 rezultatyvūs perdavimai. Andrejus Gražulis pridėjo 13, Janis Timma – 11, o Kurucas – 9 taškus.

Ispanams Dario Brizuela įmetė 16, Jaime Pradilla – 14, Rubio – 11 (1/7 dvit., 1/4 trit., 6/9 baud.), Xabi Lopez-Arostegui – 10, o Juancho Hernangomezas pridėjo 8 taškus ir 7 atkovotus kamuolius.

Latviams laimėti nesutrukdė nei 20 padarytų klaidų, nei 25 antraisiais šansais ispanų pelnyti taškai. Nugalėtojai dvitaškius metė 66,9 proc. taiklumu, o tritaškius 45,5 proc. taiklumu, o ispanai atitinkamai – 42,1 proc. ir 29,2 proc. taiklumu.

Skirtingose barikadų pusėse šalia parketo stovėjo Sergio Scariolo ir jį Bolonijos „Virtus“ komandoje šio sezono pradžioje pakeitęs Luca Banchi.

Kitose C grupės rungtynėse Belgija 75:60 nugalėjo slovakus, kurių gretose Šiauliuose rungtyniaujantis Tomašas Pavelka pelnė 8 taškus, sugriebė 9 kamuolius ir su 19 naudingumo balų buvo naudingiausias žaidėjas rungtynėse.