Po pertraukos triuškinęs „Olympiacos“ nutraukė „Žalgirio“ seriją ir prislopino įkrintamųjų viltis

Rolandas Šmitas (zalgiris.lt nuotr.)

Andrea Trinchieri vadovaujama Kauno „Žalgirio“ komanda į Eurolygą sugrįžo skaudžiu pralaimėjimu.

Penktadienio vakarą žalgiriečiai pirmus du kėlinius kovojo taškas į tašką, tačiau po pertraukos Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkai pradėjo bėgti ir galiausiai triumfavo 95:76.

Abiems komandoms tai buvo pirmos Eurolygos rungtynės po trijų savaičių pertraukos, kurią lėmė taurų turnyrai ir FIBA atrankų langai.

Prieš šią akistatą Trinchieri komanda buvo iškovojusi 9 pergales iš eilės, iš kurių tris – Eurolygoje.

„Olympiacos“ triumfas kiek prislopino įkrintamųjų viltis. Likus septyniems mačams iki sezono pabaigos žalgiriečiai nuo vietos įkrintamosiose atsilieka dviejomis pergalėmis.

Nuo pralaimėjimo „Žalgirio“ penktadienį neišgelbėjo ir geriausios Rolando Šmito rungtynės vadovaujant Trinchieri. Puolėjas iš Latvijos surinko 17 taškų, 4 atkovotus kamuolius ir 11 naudingumo balų.

Ilgąją pertrauką „Žalgiris“ pasitiko turėdamas tik dviejų taškų deficitą (39:41), tačiau rezultatui esant 45:49 „Olympiacos“ spurtavo 15:4, įgijo solidų pranašumą ir daugiau nei per 10 taškų kauniečiams priartėti neleido.

Rezultatyviau už Šmitą „Žalgirio“ gretose žaidė tik Keenanas Evansas, surinkęs 18 taškų, 2 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 16 naudingumo balų. Paskutines tris minutes „Žalgirio“ lyderis jau praleido ant suolo.

Pirmaisiais taškais Eurolygoje po sugrįžimo į „Žalgirį“ pasižymėjo ir Karolis Lukošiūnas, pelnęs 6 taškus.

Ignas Brazdeikis žaidė sau jau įprastas minutes antrajame ketvirtyje, o po pertraukos aikštelėje nepasirodė. Iggy sąskaitoje 2 taškai (1/3 dvit., 0/1 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, perimtas kamuolys ir po dvi asmenines bei išprovokuotas pražangas. Toks pasirodymas Ignui atnešė -3 naudingumo balus.

Kauniečiai pataikė tik 7 tritaškius 25 (28 proc.), o rezultatyvių perdavimų atliko tiek pat kiek padarė klaidų – po 12. „Oly“ neįtikėtinai metė dvitaškius – 25 iš 32 (78,1) ir išdalino net 23 rezultatyvius perdavimus.

Žalgiris“: Evansas 18 (4/7 dvit., 1/4 trit.), Šmitas 17 (6/9 dvit.,1/4 trit.), Lukas Lekavičius 10 (1/2 dvit., 2/3 trit.), Lukošiūnas 6 (2/6 trit.), Tomas Dimša 6 (3/6 trit., 0/2 trit., 5 rez. perd.), Laurynas Birutis 5 (2/5 dvit., 5 atk. kam.), Edgaras Ulanovas 4 (5 atk. kam.), Brady Manekas 4 (0/4 trit., 5 atk. kam.), Edmondas Sumneris 3, Kevarrius Hayesas 3, Arnas Butkevičius 0 (19:25 min., 0/1 trit.).

„Olympiakos“: Thomasas Walkupas 22 (5/5 dvit., 4/8 trit., 4 atk. kam., 7 rez. perd., 25 naud.), Shaquilee McKissicas 20 (5/5 dvit.), Alecas Petersas 16, Mosesas Wrightas 11 (5/5 dvit.).