Apie pagrindinių žaidėjų sveikatą nedaugžodžiavęs Čeburinas: „Laukia rimta kova“

Lukas Langvinis
Autorius Lukas Langvinis 4 min skaitymo trukmė
Vladimiras Čeburinas (Irmanto Gelūno/BNS nuotr.)

Sekmadienį prasidėsiantis lietuviškojo futbolo sezonas startuos dviejų geriausių praeitų metų A lygos komandų akistata.

Sekmadienį „Sportima“ manieže dėl LFF Supertaurės akis į akį stos Vilniaus „Žalgiris“ ir „Kauno Žalgiris“. Vladimiras Čeburinas tikisi, jog jo auklėtiniams pavyks nutraukti nesėkmingą seriją, kai dvejus metus iš eilės jie Supertaurę pralaimėdavo po 11 metrų baudinių serijos.

„Supertaurė yra būtinas trofėjus kiekvienai komandai, – kalbėjo vilniečių treneris. – Žiūrint iš sportinio principo, šis trofėjus mums jau priklauso, tačiau įstatuose yra punktas, jog šansą dėl jo pakovoti turi ir antra geriausia A lygos komanda. Šiam mačui labai atsakingai ruošėmės. Vilniaus „Žalgiris“ neturi rungtynių, kuriuose galėtų nesistengti.

Sekmadienį lauksime savo sirgalių, kurių palaikymas mums labai svarbus. Pernai jie mums pridėjo labai daug pasitikėjimo savo jėgomis. Tikslai nesikeičia nuo praeitų metų – turime laimėti viską vietiniame fronte.“

Paklaustas apie tai, ar besiruošdami Supertaurei jo auklėtiniai skyrė papildomą dėmesį baudiniams, Čeburinas teigė, jog dvikovose iš vienų rungtynių komanda turi būti pasiruošus viskam.

Penktadienį vykusiame Vilniaus „Žalgirio“ bendruomenės susitikime strategas iš Kazachstano džiaugėsi, jog jo vadovaujama ekipa sezoną pasitinka turėdama bent po du žaidėjus kiekvienoje pozicijoje, tačiau solidžiai pasistiprinusi yra ir Roko Garasto komanda.

Rokas Garastas/zalgiris.lt nuotr.

Labiausiai išskiriama yra „Kauno Žalgirio“ puolamoji jėga. Tarpsezoniu klubo atstovai džiaugėsi 22-ejų Artūro Dolžnikovo tobulėjimu, iš „Sūduvos“ persikėlusio Xabi Auzmendi prisijungimu ir praeitą liepą į klubą atvykusio Antono Fase forma. Paskutinėse draugiškose rungtynėse pasižymėjo visi trys minėtieji futbolininkai.

„Šiek tiek analizavome varžovus. „Kauno Žalgiriui“ sezonas prasidėjo ne itin sėkmingai, tačiau labai gerai baigėsi, – varžovus vertino treneris. – Jie suprato, kad sezonas yra maratonas, o tai – brandžios komandos ženklas.

Po naujų žaidėjų atvykimo jie sustiprėjo puolime, tačiau svarbiausia, jog jų žaidimo braižas išliko toks pats. Tai yra fiziškai stipri ir techniška komanda, todėl tikrai nesitikime lengvos kovos. Dvikova bus labai rimta, todėl atitinkamai ir ruošiamės.“

Prieš Supertaurę ir A lygos sezono startą „Žalgiris“ susiorganizavo treniruočių stovyklą Turkijoje. Nors ten ne tik nelaimėjo nė vienerių iš 4 rungtynių, bet ir nepelnė nė vieno įvarčio, išvyką komandos strategas vertino teigiamai.

„Išsivežėme labai daug pozityvo. Žaidėme su daug aukšto lygio komandų, propaguojančių kitokį stilių. Manau, kad tai vienareikšmiškai mums padės sezono metu, – užtikrintai kalbėjo treneris. – Pergalės visada svarbu, tačiau stovykloje labiausiai norėjome atrasti ir užkamšyti spragas. Reikia atsiminti ir tai, jog žaidėjai nebuvo optimaliausios fizinės formos.“

Vilma Venslovaitienė (Irmanto Gelūno/BNS nuotr.)
Vilma Venslovaitienė (Irmanto Gelūno/BNS nuotr.)

Paklaustas apie tai, ar po istorinio praeito sezono, kai tapo pirma Lietuvos komanda, žaidusia tarptautiniame UEFA turnyre, ekipos viduje nepastebėjo sumažėjusios motyvacijos, Čeburinkas pakraipė galvą ir priminė tai, ką sakė klubo direktorė Vilma Venslovaitienė: tikslas – patekti į Europos lygą.

„Mūsų filosofija tokia, kad nepasiekėmė to, ko norėjome. Nors rezultatas geras, siekėme ir sieksime kažko aukščiau, – didelius tikslus savo komandai kėlė Čeburinas. –Taip, lygą laimėjome likus 7 turams iki pabaigos, tačiau mūsų ambicijos šiame sezone nėra mažesnės. Tikrai nesijaučia, jog žaidėjų motyvacija yra sumažėjusi siekti dar aukštesnių tikslų.“

Paskutinėse draugiškose rungtynėse Vilniaus „Žalgiriui“ nepadėjo Edvinas Gertmonas, Saulius Mikoliūnas, Mathias Oyewusi, Marko Miličkovičius ir Oliveris Buffas.

Daugiausiai prieš Supertaurės dvikovą nuogąstaujama dėl geriausiu praeitų metų šalies futbolininku išrinkto Gertmono, tačiau Čeburinas į kalbas apie žaidėjų sveikatą pernelyg nesileido.

Edvinas Gertmonas. FK Žalgiris Vilnius foto.

„Jie nežaidė dėl įvairių priežasčių, – teigė Čeburinas. – Viena jų yra tai, kad turime daug žaidėjų, kuriuos norime patikrinti, pažiūrėti, kaip jie atrodo aikštėje rungtynių metu.“

LFF Supertaurės dvikova „Sportima“ manieže sekmadienį prasidės 17:55 val.

Pasidalinti