Antrąkart Gibraltarą įveikę lietuviai išsaugojo vietą C divizione

Lietuvos futbolo rinktinė (Elvio Žaldario nuotr.)

Antrąkart minimaliu skirtumu Gibraltarą įveikusi Edgaro Jankausko Lietuvos rinktinė išsaugojo vietą UEFA Tautų lygos C divizione.

Antradienio vakarą lietuviai Dariaus ir Girėno stadione Kaune Gibraltarą įveikė 1:0. Identišku rezultatu baigėsi ir pirmasis susitikimas kovo 21 dieną Portugalijoje.

Šįkart vienintelio įvarčio autoriumi tapo Lietuvos rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas.

Pergalė prieš Gibraltarą mūsiškiams garantavo išlikimą C divizione, o už tai mūsiškiams atiteks ir papildoma pusė milijono. Už D divizioną rinktinės gauna 750 tūkst. eurų, už C – 1,125 mln. eurų.

C divizione Jankausko komanda grupių etape susitiks su Kosovo, Kipro ir Rumunijos rinktinėmis.

FIFA reitinge lietuviai yra 138-i, Gibraltaras – 201-as.

Kaip ir pirmajame mače, Jankausko kariauną susitikimą pradėjo dominuodama nuo pirmųjų minučių. Kraštais pavojingai atakavę lietuviai pirmą gerą progą turėjo jau 6-ą minutę, tačiau kapitono Fiodoro Černycho galingą smūgį sugėrė skersinis. Po kelių minučių Indijoje karjerą tęsiantis lietuvis atliko dar vieną smūgį iš už baudos.

Lietuvos rinktinė toliau tęsė atakas, o dar viena puiki proga atsirado 26-ą minutę, tačiau Vykintas Slivka smūgiavo tiesiai į vartininką, o Černycho pakartotinis smūgis tikslo nepasiekė.

Netrukus prabilo ir vienintelį įvartį Portugalijoje mušęs ir už tai vietos startiniame vienuoliktuke nusipelnęs Armandas Kučys. 30-ą minutę „Kauno Žalgirio“ puolėjas pabandė laimę iš toli, dar po trijų minučių jo smūgis galva skriejo virš skersinio.

Iki kėlinio pabaigos Kučys dar turėjo kelias pusprogęs, o 42-ą minutę Gvido Gineičio mėginimas iš už baudos aikštelės ribų skriejo tiesiai į vartininką.

Per visą pirmąjį kėlinį lietuviai atliko 15 smūgių, iš kurių 5 skriejo į vartų plotą, tačiau nė vienas iš jų didelių Gibraltaro vartininko pastangų nepareikalavo. Tuo metu tik 30 proc. laiko kamuolį kontroliavę svečiai neišstenėjo nė vieno smūgio į vartų plotą.

Į antrą kėlinį lietuviai žengė pasikeitusios sudėties – Edgarą Utkų gynybos linijoje pakeitė Kazachstane žaidžiantis Kipras Kažukolovas.

Už akimirkos pagaliau krito ir pirmasis mačo įvartis – gerai į kraštą įkirtęs rezultatyviausias Europos čempionato atrankos lietuvis Pijus Širvys atliko gerą perdavimą Černychui, o taikiklį galiausiai suderinęs kapitonas išvedė mūsiškius į priekį.

Gibraltaras jau negalėjo tempti laiko ir taupytis energiją lemiamiems išpuoliams mačo pabaigoje, tačiau kamuolį ir toliau kontroliavo mūsiškiai. Černychas iš dešiniojo krašto atliko kelis pavojingus perdavimus, tačiau Gyčio Paulausko ir Vykinto Slivkos smūgiai nebuvo tikslūs. Pusprogę pasižymėti turėjo ir pats Širvys.

Mačo pabaigoje Jankauskas įteikė ir oficialų debiutą Kauno rajono „Hegelmann“ puolėjui Matui Vareikai, tačiau rezultatas nesikeitė.