Amerikietei atkeršijusi Sabalenka gins titulą „Australian Open“ finale

Aryna Sabalenka (Scanpix nuotr.)

Antroji pasaulio raketė Aryna Sabalenka po permainingos kovos pravėrė „Australian Open“ čempionato finalo duris.

Ketvirtadienį baltarusė 7:6 (7:2), 6:4 palaužė amerikietę Coco Gauff ir taip atkeršijo už pralaimėjimą pastarajame „US Open“ turnyre, kur amerikietė nuskynė savo pirmąjį „Didžiojo kirčio“ titulą.

Pirmajame sete Sabalenka pirmavo 5:2, tačiau tuomet pralaimėjo keturis geimus iš eilės, paskutinį – po grubios klaidos iš dešinės. Visgi Gauff nepasinaudojo proga savo padavimais uždaryti seto, o pratęsime Sabalenka galiausiai įrodė savo pranašumą.

Antrajame sete aktyvesnė buvo baltarusė, kuri devintajame geime galiausiai laimėjo varžovės padavimus ir netrukus savo kirčiais pribaigė ketvirtąją pasaulio raketę.

Prieš šį mačą Gauff buvo laimėjusi visus 10 mačų šiame sezone. Prieš „Australian Open“ ji iškovojo titulą Oklande.

Titulą Melburne ginanti Sabalenka tapo pirma tenisininke nuo 2016-2017 m., dusyk iš eilės pasiekusia „Australian Open“ finalą.

„Didžiojo kirčio“ turnyro finale baltarusė žais trečią kartą karjeroje. Pernai laimėtas titulas Australijoje kol kas yra vienintelis, kurį šios kategorijos turnyruose yra pavykę laimėti Sabalenkai.

„Australian Open“ finale Sabalenka susitiks su Dayanos Yastremskos ir Qinwen Zhang poros nugalėtoja.

Už patekimą į finalą Melburne tenisininkams atitenka 1200 reitingo taškų ir 1,136 mln. dolerių