Alkis prieš charakterį laimėti: kas prie ispanų prisijungs EČ finale?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Jude‘as Bellinghamas pelnė įvartį į Slovakijos vartus paskutinėmis sekundėmis. Scanpix nuotr.

Vokietijoje vykstantis Europos čempionatas pasiekia finišo tiesiąją. Trečiadienį Dortmunde dėl antro kelialapio į finalą susitiks Anglijos ir Nyderlandų rinktinės.

Išskirti šios poros favoritę – sudėtinga. Nyderlandus tarp keturių stipriausių Europos čempionatų iš pradžių matė ne visi. Anglija demonstravo ne patį patraukliausią futbolą, vargo prieš visus varžovus, tačiau trečią kartą vadovaujant Southgate’ui pasiekė Europos arba pasaulio čempionato pusfinalį.

Iki Southgate’o prisistatymo anglai šio etapo nesugebėjo pasiekti visus 22 metus – nuo 1996 iki 2018 m.

Anglų strategas Vokietijoje eilinį kartą sulaukia visokiausių epitetų, bet jo komanda – vėl tarp keturių stipriausių. Tiesa, tiek anglams, tiek Nyderlandams čempionate „sukrito kortos“: Anglijos rinktinė pusfinalį pasiekė po susitikimų su Slovėnija ir Šveicarija, Nyderlandai atkrintamosiose rungėsi su Rumunijos ir Turkijos rinktinėmis.

Kitoje lentelės pusėje įvyko gerokai rimtesnė grandų grūstis, tačiau nugalėtojai, be abejo, neteisiami.

Nyderlandai anglams ir anglai Nyderlandams bus didžiausi ir rimčiausi atkrintamųjų testai. Didžiajame turnyre ekipos susitinka ketvirtą kartą karjeroje. Kol kas trijuose tarpusavio susitikimuose fiksuoti skirtingi rezultatai – pirmą mačą 1988 m. Europos čempionate 3:1 laimėjo olandai, 1990 m. pasaulio čempionate rinktinės išsiskirstė nulinėmis lygiosiomis, o pastarąją dvikovą 1996 m. Europos čempionate anglai laimėjo 4:1.

Apskritai komandos tarpusavyje yra sužaidusios 22 kartus. Nyderlandai anglams yra antras rečiausiai nugalimas varžovas (27 proc. – 6 pergalės, 9 lygiosios, 7 pralaimėjimai) po Brazilijos. Per pastaruosius 9 mačus Southgate’o komanda Nyderlandus įveikė tik kartą ir tai nutiko 2018 m. draugiškame mače Amsterdame.

Ronaldo Koemano komanda, kaip ir anglai, grupių etape įspūdingai neatrodė, tačiau atkrintamosiose įjungė aukštesnę pavarą. Nyderlandai Europos čempionato pusfinalyje žais šeštą kartą, tačiau tik pirmą nuo 2004 metų. Skirtingai nei anglai, kurių puolimas didžiąją dalį čempionato yra atšipęs, Nyderlandai savo varžovams turnyre atseikėjo 9 įvarčius ir pagal šį rodiklį nusileidžia tik ispanams (13) bei vokiečiams (11).

Vokietijoje Nyderlandai laimėjo 2 mačus po to, kai praleido pirmieji. Daugiau sykių Europos čempionate taip yra triumfavę tik čekai, iš deficito 2004 m. turnyre kilę tris sykius.

Prognozuoti nugalėtoją trečiadienio pusfinalyje yra labai sunku. Anglai iki šiol randa būdų laimėti, bet jeigu Nyderlandai ruošiasi pasiekti pirmą Europos čempionato finalą nuo 1988 m., proga tą padaryti dabar atrodo išties neblogai.

Šios poros nugalėtojo sekmadienį vyksiančiame finale laukia geriausią futbolą Vokietijoje demonstruojantys ispanai.

Pasidalinti