Akistatoje su Puerto Riku – aiškus, bet sunkiai įveikiamas iššūkis

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Domantas Sabonis, Jose Alvarado, Donatas Motiejūnas. Osportas.lt foto montažas

Lietuvos krepšinio rinktinei liko vienas žingsnis iki taip trokštamo sugrįžimo į olimpines žaidynes. Turnyrą, į kurį praėjusį kartą Lietuvai kelią užkirto Slovėnijos ekipa. Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Kazio Maksvyčio ekipai reiks įveikti Puerto Riko barjerą.

Pasak Martyno Gecevičiaus tai padaryti nebus lengva. Ypač jeigu Lietuva neras būdų kaip apsiginti nuo šeimininkų gynėjų atakų.

„Dar prieš rungtynes su italais, Puerto Riko komanda buvo verta didesnės pagarbos, – laidoje „Rinktinė 24“ kalbėjo Gecevičius. – Gerą dieną, jeigu jų mažų nesusigaudysim tai Puerto Rikas gali skaudžiai bausti. Jie žaidžia greitą krepšinį, reiks grįžti į gynybą labai greitai. Tik negrįžk, ar po kokios klaidos, skuboto metimo puolime, jie iškart baudžia. Pirmose rungtynėse kiek žiūrėjau Alvarado apskritai gavo kamuolį, trys žmonės spėjo grįžti į gynybą, pažiūrėjo į krepšį ir metė.“

Gecevičiaus įžvalga apie Puerto Riką:

Lietuva ir Puerto Rikas demonstruoja labai panašų žaidimą puolime. Lietuviai atrankos turnyre vidutiniškai pelno po 93,7 taško, Puerto Rikas – 92,3. Tik Lietuva per trejas rungtynes išmetė 82 tritaškius. O būsimi varžovai 104.

Puerto Rikas žaidė su Bahreinu ir akistata su šia komanda šiek tiek iškreipia statistiką, bet abejonių nėra – Lietuvos rinktinės taikiniais taps aukštaūgiai.

Domantas Sabonis ir Donatas Motiejūnas bus iškviečiami prie tritaškio linijos ir turės gaudyti varžovų metikus – Jose Alvarado, Tremontą Watersą ir Jordaną Howardą.

„Jie turi ginklų. Visų pirma bus labai įdomu stebėti kaip lietuviai stabdys varžovus gynyboje vienas prieš vieną. Nes jie visi trys gali susikurti sau metimus. O paskiau įdomu kaip seksis žaisti du prieš du, – artėjantį finalą analizavo Gecevičius.

– Nes jau kalbėjome, kad Motiejūnas ką žaidžia, tas pats Sabonis labai giliai. Manau, kad tikrai turės prisitaikyti ir eiti kažkiek aukščiau. Čia ne italų žaidėjai, šitie tave baus į veidą. Jiems erdvės tikrai negali duoti ir bus labai įdomu pažiūrėti kas ką dengs. Ir kaip mūsų dideli stabdys jų mažiukus.

Nes realiai 80 procentų laiko pas juos kamuolį turi trys žaidėjai.“

Puerto Riko rinktinei dar niekada nėra pavykę įveikti Lietuvos komandos. Pergalę iškovojusi rinktinė pelnys kelialapį į Paryžiaus olimpines žaidynes.

Pasidalinti