Ačiū ir sėkmės: neabejojama, kad „Žalgiriui“ su Lavrinovičiumi teks sukti skirtingais keliais

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri ir Danielius Lavrinovičius. Osportas.lt foto montažas

Danieliaus Lavrinovičiaus atėjimas į Kauno „Žalgirį“ buvo sutiktas abejingais žvilgsniais. Prie Kazio Maksvyčio krepšininkas turėjo progų pademonstruoti savo galimybes, tačiau pasikeitus treneriams 25 metų puolėjas patirtį daugiausia sėmė treniruotėse. Krepšinio treneris Tomas Purlys ir apžvalgininkai įsitikinę, kad Lavrinovičiui kitam sezonui reikia ieškotis komandos, kurioje jis sulauktų daugiau laiko aikštėje.

Nors vasarą nustosiančiame galioti aukštaūgio kontrakte yra įrašyta „pliuso“ galimybė, žaidėjas turėtų palikti „Žalgirį“.

„Vienareikšmiškai. Kitą sezoną Danielių matau kitoje komandoje. Po tokios patirties „Žalgiryje“ jo pasitikėjimas bus tikrai žymiai geresnis. Kad jis žaistų aukštesniame lygyje, pavyzdžiui, „Lietkabelyje“, „Ryte“, „Wolves“. Tikrai ne atgal į Kėdainius. Kiek žinau, juo domėjosi „Lietkabelis“. Jam reiktų eiti į komandą, kuri žaistų Europos taurėje. Gal ne pagrindiniu žaidėju, bet bent jau tokiu atsarginiu, kuris gautų 10-15 minučių.“ – savo įžvalgomis laidoje „Širdyje žaliai balti“ dalijosi Purlys.

IŠTRAUKA APIE LAVRINOVIČIŲ:

Lavrinovičius žaidžia vidurio puolėjo pozicijoje ir geba atakuoti iš toliau. Šį žaidimo elementą kitoje ekipoje jis galėtų tobulinti labiau.

Eurolygoje Lavrinovičius tritaškius metė 29 procentų taiklumu. Betsafe-LKL čempionate pataikė 22 tritaškius su puikiu 45 procentų taiklumu.

„Aš vis laiką esu už tai, kad tokie žaidėjai pabūtų geroje komandoje, pajustų tą ritmą, padalyvautų procese, treniruotėse. Manau, kad šis sezonas jam išėjo į naudą. Jis tikrai daug ką pamatė ir tikrai patobulėjo.“ – teigiamai krepšininko žaidimą įvertino Purlys.

Andrea Trinchieri vadovaujam „Žalgiriui“ reikia atlaisvinti vietą sudėtyje, kad būtų daugiau Italijos stratego pasirinktų krepšininkų. Trinchieri greičiausiai norės legionieriaus, treneris Purlys visada tikisi, kad „Žalgirio“ pagrindinėje komanda atsiras vietos ir jaunimui.

„Vietoje Danieliaus ir „Žalgiriui“ reiktų kažkokių jaunesnių žaidėjų. Nors dabar „Žalgiryje“ to jaunimo, kuris galėtų žaisti pagrindinėje komandoje, nelabai yra. Jie dar nesubrendę. Bet mano auklėtinis Nedas Raupelis dalyvauja kaip tik pagrindinės komandos treniruotėse. Sunku pasakyti, kaip jis ten atrodo. Pamatysime, kaip vasarą pasirodys su mano treniruojama rinktine. Būtų smagu, kad „Žalgiris“ daugiau įtraukinėtų tą jaunimą. Pačiam „Žalgiriui“ ir Lietuvos krepšiniui būtų geriau“, – teigė Purlys.

Lavrinovičius Lietuvos čempionate vidutiniškai pelno po 4,8 taško ir 4,7 naudingumo balo. Eurolygoje aukštaūgio vidurkiai – kiek daugiau nei 6 min. ir 1,4 taško.  

Pasidalinti