A lygoje debiutuosiantis „Kapitonas Lietuva“ – apie laiką Indijoje ir „Kauno Žalgirį“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Mantas Kalnietis ir Fiodoras Černychas (zalgiris.lt nuotr.)

Penktadienį prie „Kauno Žalgirio“ oficialiai prisijungęs Lietuvos rinktinės kapitonas Fiodoras Černychas atviravo apie sugrįžimą į Lietuvą ir pastarąją stotelę Indijoje.

„Kauno Žalgiris“ kapitonui bus pirmasis klubas A lygoje. Iki šiol 33-ejų puolėjas visą savo karjerą žaidė užsienyje atstovaudamas Mogiliovo „Dnepr“ ir Novopolocko „Naftan“ (Baltarusija), Lečnos „Gornik“ ir Balstogės „Jagiellonia“ (Lenkija), Maskvos „Dinamo“ ir „Orenburg“ (Rusija) bei Limasolio AEL (Kipras) ekipoms.

„Labai pozityvios emocijos. Esu labai laimingas, kad pasirašiau sutartį su „Kauno Žalgiriu“. Manau, kad šiuo metu tai yra geriausias klubas, turintis didelį potencialą, gerą sportinę bazę. Jeigu grįžti į Lietuvą, tai tik į „Kauno Žalgirį“, – apie susitarimą su klubu kalbėjo rinktinės kapitonas.

Dukart geriausiu Lietuvos futbolininku rinktas Černychas yra vienas daugiausiai Lietuvos vyrų futbolo rinktinėje rungtynių sužaidusių žaidėjų (93) bei antras visų laikų rezultatyviausiųjų sąraše (15 įvarčių).

„Maždaug prieš metus pradėjau galvoti, kad grįšiu, bet pasirinkau žaisti Indijoje, išbandžiau save Azijoje. Dabar atėjo laikas atvažiuoti į Lietuvą ir sužaisti A lygoje“, – teigė Černychas.

– Dar prieš išvykimą į Indiją buvo kalbama apie potencialų susitarimą su „Kauno Žalgiriu“. Kokie faktoriai nusvėrė sprendimą į Azijos pusę?

– Finansiniai. Ir, žinoma, norėjau išbandyti save kažkuriame Azijos čempionate. Teko priimti tokį sprendimą ir pabandyti surizikuoti. Į Lietuvą grįžau patenkintas, kad pabuvau ir ten.

– Kaip įvertintumėte tą pusmetį Indijoje?

– Super. Galėjo būti ir geriau, galėjau įmušti daugiau įvarčių, bet ten atvažiavau be pasiruošimo ir buvau iškart įmestas į čempionatą. Buvo sunkoka priprasti prie tų karščių ir jų futbolo, bet kiek galėjau, tiek iš savęs ištraukiau.

– Indijoje čempionatas baigėsi prieš du mėnesius. Kokios formos atvykstate į „Kauno Žalgirį“?

– Visada sunkiau įgauti gerą formą po ilgesnių atostogų. Treniravausi vienas prieš rinktinę, bet tos treniruotės negali pakeisti komandinių. Rinktinėje irgi nebuvau geriausios formos, bet tikiuosi, kad po 14 dienų „Kauno Žalgirį“ jau padarysiu stipresnį.

– Komanda šiuo metu yra ketvirta. Kaip jums „Kauno Žalgiris“ atrodo iš šono?

– Žiūrėjau gal 10 rungtynių. Komanda tikrai turi didelį potencialą, daug gerų žaidėjų. Manau, kad šiuo metu ji neužima tos vietos, kurioje jai priklausytų būti. Tikėkimės, kad su mano atvykimu kažkas pagerės. Bandysiu padėti komandai savo patirtimi.

– A lygoje nesate sužaidęs nė vienerių rungtynių. Ar trūko šio įrašo asmeniniame CV?

– Taip giliai apie tai negalvojau, bet atėjo laikas grįžti į Lietuvą. Žinau, kad tikriausiai bus daug lūkesčių, daug žmonių stebės, kaip man seksis. Manau, kad tam psichologiškai esu pasiruošęs. Neatvažiuoju čia nuleistomis rankomis. Žinau, kad bus sunku.

– Ko gali tikėtis „Kauno Žalgirio“ fanai?

– 100 procentų – gero žmogaus, o apie aikštėje esantį futbolininką lai spręs patys.

Pasidalinti