Katare besibaigiantį pasaulio futbolo čempionatą apžvelgiantis FIFA prezidentas Gianni Infantino užsiminė apie naujovę.
Spaudos konferencijoje Infantino paskelbė, jog 2025 m. startuos klubų pasaulio čempionatas.
Jį sudarys 32 komandos, o pirmenybės vyks kas ketverius metus. Lygiai tas pats bus daroma ir su moterų futbolu.
Kitų ketverių metų FIFA ciklo biudžetas turėtų siekti apie 11 milijardų dolerių. FIFA prezidentas tikino, jog klubų pasaulio čempionatas nėra įskaičiuotas į šią sumą.
„Kviesime dalyvauti geriausias pasaulio komandas,– sakė Infantino. – Kai kalbame apie ateinančių ketverių metų produktą, šis pasaulio klubų čempionatas nėra įtrauktas į 11 mlrd. projekciją. Iš tikrųjų turėsime dar didesnę sumą, kurią galėsime investuoti per ateinančius ketverius metus.“
Tokią idėją jau kritikuoja futbolo pasaulis, o kai kurie mano, jog tai dar vienas būdas pasipelnyti.
Su savo mintimis išstojo „Liverpool“ legenda Jamie Carragheris, aiškiai leisdamas suprasti savo nuomonę apie klubų pasaulio čempionatą.
„Kaip ir idėja rengti pasaulio čempionatą kas dvejus metus, tai dar viena nesąmonė iš Infantino, – teigė buvęs futbolininkas. – Žaidėjams reikia poilsio, su jais dabar elgiamasi kaip su galvijais. FIFA nekenčia Čempionų lygos ir nori kažko panašaus. Europos klubai turėtų tai boikotuoti.“
Taip pat Infantino teigė, jog FIFA persvarstys 2026 m. pasaulio čempionato formatą. Jau nuspręsta, kad jame dalyvaus 48 komandos, tačiau jos bus dalinamos arba į 16 grupių po 3 komandas, arba į 12 grupių po 4 komandas.
Kalbėdamas apie Kataro pasaulio čempionatą, Infantino negailėjo skambių žodžių.
„Ačiū visiems prisidėjusiems, Katarui, savanoriams, – savo kalbą pradėjo Infantino. – Tai buvo geriausias istorijoje pasaulio čempionatas.“
Kataras ne sykį buvo kritikuotas už įvykusias statybininkų mirtis, ruošiant pasaulio čempionato objektus. Be to, šalyje egzistuoja radikalus požiūris į LGBTQ+ bendruomenę. Paminėjus statybininkų mirtis, Infantino gynėsi.
„Jūsų paminėti skaičiai yra du skirtingi skaičiai, – kalbėjo Infantino. – Trys plius vienas yra žmonės, žuvę statant stadionus. Tie 400-500 yra žmonės, žuvę bendrose statybose nuo 2014 m. Kai kalbame apie skaičius, turime būti labai tikslūs, kad nesudarytume įspūdžio apie tai, kas yra kažkas kita.
Turime būti atidūs, kaip tai vaizduojame. Mums kiekvienas žuvęs žmogus yra tragedija ir viskas, ką galėjome padaryti, kad pakeistume teisės aktus ir apsaugotume darbuotojų padėtį, padarėme. Viską, ką dar galime padaryti dėl ateities, darome.
Norime šią patirtį perkelti į ateitį ir užtikrinti, kad galėtume padėti ir panaudoti pasaulio futbolo čempionatą ir jo dėmesio centrus, kad žmonių ir jų šeimų gyvenimai taptų šiek tiek geresni.“
Čempionate garsiai nuskambėjo žaidėjų pasipiktinimas, kai buvo uždrausta vilkėti kapitono antraištį su vaivorykštės spalvomis ir žinute LGBTQ+ bendruomenei.
„FIFA yra 211 pasaulio šalių organizacija. Labai didžiuojuosi, kad daugiau kaip 200 šalių išreiškė man paramą, o kitoms šalims taip pat esu labai dėkingas, – kalbėdamas apie kapitono antraiščius gynėsi Infantino. – Įvairiose šalyse yra daug skirtingų rūpesčių. Yra daug skirtingų kultūrų ir mes turime rūpintis visais.
Neturime nieko diskriminuoti, kad ir koks būtų režimas ir vertybės, jie turi susivienyti. Kalbant apie taisykles, draudimus, kalbama ne apie draudimą, o apie taisyklių laikymąsi. Kiekvienas gali laisvai reikšti įsitikinimus, jei tai daroma pagarbiai, bet kai kalbama apie futbolo aikštelę, reikia gerbti ir saugoti futbolą.
Yra 211 futbolo komandų, o ne valstybių vadovai, ir jų sirgaliai nori atvykti ir mėgautis futbolu. Tam mes ir esame čia. Manau, kad mes giname vertybes, giname žmogaus teises, giname kiekvieno žmogaus teises.
Tačiau taip pat tikiu, kad šie sirgaliai, kurie ateina į stadioną, ir visi tie milijardai, kurie žiūri per televizorių, galbūt jie jaučia, kad kiekvienas turi savo problemų, jie tiesiog nori praleisti 90 minučių, negalvodami apie nieką kitą, tik mėgaudamiesi maža malonumo, džiaugsmo ar emocijų akimirka. Būtent tai ir turime padaryti – turime suteikti akimirką, kai jie gali pamiršti savo problemas ir mėgautis futbolu.
Tarp rungtynių, po rungtynių kiekvienas gali reikšti savo nuomonę, bet 90 minučių suteikime šią džiaugsmo akimirką“, – sakė Infantino.