Kauno „Žalgirio“ legendinis puolėjas, o dabar klubo prezidentas Paulius Jankūnas neslepia, kad prieš šį sezoną su optimizmu žvelgė į sukomplektuotą komandą. Tai atsispindi ir ant parketo – komanda pirmauja LKL, o Eurolygoje žygiuoja įkrintamųjų ritmu.
Vis geriau naujose pareigose besijaučiantis Jankūnas, bendraudamas su Zigmu Jurevičiumi iš „Kauno dienos“, apžvelgė savo dar neilgą etapą klubo prezidento pareigose ir prisiminė itin sunkų momentą, kuomet teko priimti sprendimą atsisveikinti su Kaziu Maksvyčiu.
„Neslėpsiu, buvo ir streso, ir nemigo naktų. Kaip vadovas su tokiomis situacijomis susidūriau pirmą kartą. Patyriau įtampą, visiškai kitokią nei kai buvau žaidėjas. Nebesu vienas iš dvylikos, esu tas, kuris turi prisiimti atsakomybę. Prieš svarbius sprendimus stengiausi pasverti, ar gerai įvertinau pasekmes, ar jau laikas tokiam sprendimui. Gal tai tik laikina duobelė, o gal jau bręsta krizė, kurią reikia spręsti nedelsiant. Žinoma, man labai padėjo kolegos.“
Jankūnas tikino, kad lietuvio vietą užėmęs Andrea Trinchieri labai greitai leido suprasti, kad komanda yra gerose rankose. Italo darbo metodus Jankūnas lygino su geriausiu Lietuvos krepšinio treneriu laikomu Šarūnu Jasikevičiumi.
„Dar prieš pasirašant sutartį žinojau, kad Andrea yra stiprus krepšinio taktikas. Jau po pirmosios jo darbo savaitės ar dviejų Kaune man tapo visiškai aišku, kad treneris moka organizuoti darbą, išsireikalauja iš žaidėjų tinkamo požiūrio ir tvarkos. Mačiau, kiek daug dėmesio jis kreipia į smulkias detales treniruotėse. Pamato klaidą – tuoj pat stabdo žaidimą ir taiso, kad tai neišaugtų į didesnę problemą rungtynėse. Tuo italas panašus į Šarūną Jasikevičių. Jis dega noru nuolat augti kaip specialistas.“
Išmoktos praėjusio sezono pamokos padiktavo kitokį požiūrį į komandos komplektaciją, tačiau Jankūnas greitai patyrė, kad visko kontroliuoti yra tiesiog neįmanoma.
„Prieš šį sezoną optimizmo buvo jau daugiau, nes „pagilinome“ komandos sudėtį, kad turėtume daugiau galimybių lygiavertei žaidėjų rotacijai, apsidraustume nuo traumų pasekmių. Bet kai kurių dalykų tiesiog negali numatyti. Pavyzdžiui – netikėto Tyrone’o Wallace’o išvykimo. Privalėjome skubiai reaguoti į šią situaciją. Padėjo tai, kad jau turėjau sezono vadovavimo patirtį, tad buvo šiek tiek lengviau.“
Jankūnas kalbėjo ir apie naujausią komandos pirkinį Lonnie Walkerį, kuris už išpirką iki vasario 18 dienos turi galimybę palikti komandą. Anot klubo prezidento, yra nemažai variantų, kad šia galimybe pasinaudota nebus.
„Walkeris turi galimybių išvykti iki maždaug vasario vidurio. Kol kas nesame sulaukę signalo iš agento ar NBA, kad jis ruoštųsi išvykti. Šnekamės su NBA klubų vadovais, specialistais, domimės, kokia yra ankstesnė praktika, kad sezono viduryje žaidėjas gautų gerą pasiūlymą. Ne minimalią sutartį, bet jį tenkinančias sąlygas. Kol kas į perspektyvą žiūriu pozityviai. Jis ir pats mėgaujasi atmosfera Kaune, darbu treniruotėse, lyderio vaidmeniu. Žodžiu, yra nemažai argumentų, kad jis iki sezono pabaigos liktų su mumis laimėti titulus ir įrodyti savo tikrąją vertę.“
„Žalgirio“ prezidentas neslėpė, kad jam skaudu buvo stebėti olimpines žaidynes, jose nedalyvaujant krepšinio rinktinei.
„Turint tokią gerą krepšinio mokyklą, tokius kokybiškus žaidėjus ir žinant visą šlovingą mūsų istoriją, tiek laiko nepatekti į olimpiadą yra skaudu. Man pačiam būdavo labai neįprasta, kai žaidynėse Paryžiuje pažiūrėdavau kitas sporto šakas, kur startuodavo lietuviai, arba kitų krepšinio rinktinių susitikimus, bet likdavo jausmas tarsi vakare dar turėtų būti pagrindinis akcentas, kuriame žais mūsiškiai. Galiausiai man, kaip turbūt visiems sirgaliams, tekdavo skirstytis nuo TV ekrano be svarbiausio deserto… Dabar turime naujus rinktinės trenerius ir vadovus, naują federacijos valdžią. Matysime, kaip jiems seksis įgyvendinti tautos lūkesčius.“
Jankūnas nesikuklino, kalbėdamas apie šio sezono komandos tikslus, akcentuodamas titulų susigrąžinimą ar apginimą vietiniame fronte bei ilgesnį nei pastaraisiais metais sezoną Eurolygoje.
„Turime susigrąžinti pernai prarastus LKL čempionų žiedus. Privalome vėl apginti KMT titulą. Eurolygoje reiktų patekti į atkrintamąsias varžybas, o tada… Matysime.“