Trinchieri išvarymu pažymėtame mače „Žalgiris“ palaužė panevėžiečius

Sylvainas Francisco. Betsafe-LKL nuotr.

Sunkią pergalę „Betsafe-LKL“ iškovojo titulą susigrąžinti siekiantis Kauno „Žalgiris“.

Trečiajame kėlinyje be vyriausiojo trenerio Andrea Trinchieri likę kauniečiai 73:66 įveikė Panevėžio „7-bet Lietkabelį“ bei įsirašė ketvirtą pergalę šiame sezone.

Rungtynių pradžioje komandos žaidė apylygiai (8:8), tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje Dominyko Stenionio ir Marko Pecarskio pastangomis svečiams pavyko susikurti dviženklę persvarą (21:11), o per pirmą mačo atkarpą panevėžiečiai praleido vos 13 taškų – 24:13.

Antrajame ketvirtyje ant parketo žengė Aleksas Bieliauskas ir iškart pelnė pirmuosius taškus Lietuvos krepšinio lygoje. Vėliau sėkmingą „Žalgirio“ atkarpą pratęsė Sylvainas Francisco bei Brady Manekas, kurie sumažino deficitą – 25:28. Visgi išsiveržti į priekį kauniečiams nepavyko ir „Lietkabelis“ į pertrauką išėjo pirmaudamas 38:30.

Po ilgosios pertraukos šeimininkai greitai ištirpdė turėtą deficitą ir po Lauryno Biručio baudos metimų pirmavo 42:41. Gerą bangą pagavę žalgiriečiai sėkmingai atitrūko nuo varžovų (49:43), tačiau Nenado Čanako kariauna dar trečiojo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą – 53:53.

Likus pusei minutės iki trečio ketvirčio pabaigos antrą techninę pražangą užsidirbo Andrea Trinchieri ir buvo priverstas palikti aikštę, o vyriausiuoju treneriu tapo Tautvydas Sabonis.

Per lemiamą mačo atkarpą „Žalgiris“ sugebėjo spurtuoti ir susikurti 9 taškų persvarą – 66:57 ir, nors panevėžiečiai sugebėjo nepaleisti varžovų, iškovoti pergalės jiems nepavyko.

Kauniečiai šiame mače neregistravo Bryanto Dunstono, o „Lietkabeliui“ nepadėjo traumuoti Danielius Lavrinovičius ir Justinas Briggsas.

Nugalėtojų gretose naudingiausiai rungtyniavo Sylvainas Francisco. Prancūzas per 21,5 minutę pelnė 16 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir surinko 26 naudingumo balus. Jam geriausiai talkino Laurynas Birutis, surinkęs 17 taškų, 4 atkovotus kamuolius ir 20 naudingumo balų.

Svečių ekipai 14 taškų pelnė Marko Pecarskis, 11 pridėjo Martynas Varnas.

Kitas rungtynes Kauno ekipa žais artėjantį ketvirtadienį Eurolygoje, kuomet namie priims Tel Avivo „Maccabi“ ekipą.

„Žalgiris“: Laurynas Birutis 17, Sylvainas Francisco 16 (8 rez. perd., 26 n.b.), Mattas Mitchellas 9, Deividas Sirvydis 6, Edgaras Ulanovas ir Ignas Brazdeikis – po 5.

„7bet-Lietkabelis“: Marko Pecarskis 14, (6 atk. kam.) Martynas Varnas 11, Andrija Stipanovičius 10, Dominykas Stenionis, Georgios Kalaitzakis ir Dovis Bičkauskis (5 kld., -2 n.b.) – po 7.