Tarptautiniame žurnalistų futbolo turnyre Druskininkuose – dešimtmetį lauktas vilniečių triumfas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Pressas. Alberto Skirpsto nuotr

Druskininkuose devynioliktą kartą surengtas Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) sporto žurnalistų klubo „PRESS’as” ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) organizuojamas tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras. 

Po dešimties metų pertraukos stipriausia turnyre tapo ir pagrindinio rėmėjo „TOPsport” įsteigtą taurę laimėjo turnyro šeimininkė „PRESS’o” komanda.

Giliausias tradicijas turinčiame tokio pobūdžio turnyre visoje Europoje šiais metais varžėsi 10 ekipų iš devynių šalių. Su visomis sužaidęs „PRESS’as” surinko 21 tašką ir galutinėje rikiuotėje dviem aplenkė egiptiečius. Trečioje vietoje su 17 taškų liko Sakartvelo rinktinė.

Tiek pat taškų kaip ir bronzą laimėję kartvelai surinko ir Lenkijos rinktinė bei Lietuvoje dirbančių diktoriaus valdomą šalį palikusių baltarusių žiniasklaidos atstovai. Lenkams ketvirtą, o baltarusiams penktą vietą lėmė tarpusavio rungtynių rezultatai.

Tik šeštoje vietoje su 16 tšk. liko praėjusių dviejų turnyrų nugalėtojai Armėnijos žurnalistai. Toliau išsirikiavo Ukrainos (13 tšk.), Vengrijos (7 tšk.), antroji mūsų šalies komanda – Kauno žurnalistai (3 tšk.) bei be taškų likusi Latvijos komanda.

„Lietuvoje nuo 2005 metų organizuojamas turnyras tapo didžiausiu ir seniausiai vykstančiu žurnalistų turnyru Europoje. Prestižiniu tapusį turnyrą visi nori laimėti, todėl stadione verda dar didesnės aistros negu profesionalų rungtynėse.

Bet turnyre dalyvaujantiems žurnalistams svarbu ne tik rezultatai futbolo aikštėse. Labai svarbu užmegzti ryšius tarp kolegų ir padėti vieni kitiems tiek dirbant tiesioginį darbą, tiek ir gyvenimiškose situacijose. Karo siaubus išgyvenančios Ukrainos žurnalistai sugebėjo vėl atvykti į turnyrą ir su humanitarine misija.

Lietuvoje daug pagalbos sulaukia ir iš Baltarusijos pabėgę šios šalies žurnalistai. Idėja rengti žurnalistų turnyrus užsikrėtė ir kitų šalių žurnalistai, todėl tokie kolegiški susitikimai jau tampa gražia tradicija”, – teigė Lietuvos sporto žurnalistų federacijos ir „PRESS’o” vadovas Tautvydas Vencevičius.

Geriausiu turnyro žaidėju buvo išrinktas „PRESS’o” saugas Ervinas Kvitkauskas. Kartu su juo ir Vencevičiumi čempionų gretose taip pat rungtyniavo Marius Bagdonas, Aurimas Tamulionis, Kęstas Rimkus, Romanas Buršteinas, Karolis Tretjakas, Rimas Mauricas, Raimundas Celencevičius bei kiti žiniasklaidos atstovai.

Čempionai ir prizininkai buvo apdovanoti specialiai turnyrui sukurtais „SportCup” medaliais ir taurėmis, o individualiai išsiskyrę žaidėjai – advokatų kontoros „Noewe” ir aprangos gamintojo „hummel” prizais – Lietuvos rinktinės marškinėliais. Turnyro dalyvius sveikino nuo 2010 m. turnyrą priimančių Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bei Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius.

„Kitais metais Lietuvoje vyks jubiliejinis 20-asis tarptautinis žurnalistų futbolo turnyras. Prie turnyro organizavimo svariai prisidėjus Lietuvos futbolo federacijai, norime dar labiau padidinti dalyvių skaičių ir į turnyrą pritraukti dar daugiau šalių žurnalistų komandų. Jau seniai svajojame surengti Europos žurnalistų futbolo čempionatą ir tokią idėją palaiko netgi UEFA atstovai. Stengsimės, kad šios idėjos būtų realizuotos ir kitais metais Lietuvoje vyktų istorinis žurnalistų Europos čempionatas”, – tvirtino Vencevičius.

Taurę virš galvų savaitgalį kėlę „PRESS’o” atstovai tai darė penktąjį kartą per visą varžybų istoriją. Keturis kartus šiame turnyre triumfavo kaimynai iš Baltarusijos, tris pergales šventė Lenkijos atstovai, dvi Moldova ir Armėnija, po kartą laimėjo čekai, ukrainiečiai ir Vilniaus universiteto Žurnalistikos fakulteto studentai.

Tarptautinio žurnalistų futbolo turnyro nugalėtojai:
2005 m. Minskas (Baltarusija)
2006 m. Vilnius (Lietuva)
2007 m. Varšuva (Lenkija)
2008 m. Vilnius (Lietuva)
2009 m. VU Žurnalistikos institutas (Lietuva)
2010 m. Vilnius (Lietuva)
2011 m. Varšuva (Lenkija)
2012 m. Varšuva (Lenkija)
2013 m. Odesa (Ukraina)
2014 m. Vilnius (Lietuva)
2015 m. Minskas (Baltarusija)
2016 m. Praha (Čekija)
2017 m. Minskas (Baltarusija)
2018 m. Minskas (Baltarusija)
2019 m. Kišiniovas (Moldova)
2020 m. nevyko dėl pandemijos
2021 m. Kišiniovas (Moldova)
2022 m. Jerevanas (Armėnija)
2023 m. Jerevanas (Armėnija)
2024 m. Vilnius (Lietuva)

Pasidalinti