Šaro efektas: Stambulo derbyje palaužta „Anadolu Efes“ komanda

Šarūnas Jasikevičius (Scanpix nuotr.)

Šarūnas Jasikevičius pratęsė savo pergalingą debiutinę seriją. Lietuvio treniruojama „Fenerbahče“ atkakliame Stambulo derbyje 89:84 palaužė „Anadolu Efes“ krepšininkus.

Po ilgosios pertraukos 32 taškus varžovams leidę įmesti Šaro vyrai pratęsė debiutinę trenerio pergalių seriją Eurolygoje iki trijų.

Viskas sprendėsi paskutinėmis rungtynių minutėmis. Po Dano Oturu taškų su pražanga likus žaisti 3 minutes rezultatas tapo lygus – 82:82. Taškų badą dvitaškiu nutraukė Georgios Papagiannis, kuris išvedė „Fenerbahče“ į priekį likus žaisti minutę.

Rodrigue Beabois buvo netaiklus, o Nickas Calathesas smeigė tritaškį – 82:87.

„Anadolu Efes“ išsigelbėti nepavyko ir Erdemo Čano auklėtiniai patyrė 4 nesėkmę Eurolygoje iš eilės.

Pirmoje pusėje aikštėje dominavo puolimas. „Fenerbahče“ nerado priešnuodžių prieš Daną Oturų. Neseniai „Anadolu Efes“ papildęs aukštaūgis iki pertraukos pataikė visus 7 dvitaškius ir surinko 16 taškų.

Savo ruožtu, Nigelis Hayesas-Davisas pataikė visus 3 mestus tritaškius ir iki pertraukos surinko 15 taškų.

Abi komandos labai per pirmus 2 kėlinukus labai taikliai metė dvitaškius. „Fenerbahče“ pataikė 13 metimų iš 17 (76,5 proc.), o rungtynių šeimininkai realizavo net 20 dvitaškių iš 25 (80 proc.). Po pirmos rungtynių pusės rezultatas – 53:48.

Trečiajame kėlinuke kosminį pasirodymą surengė Shane’as Larkinas. Jis pelnė net 15 iš 16 komandos pelnytų taškų. Ketvirčio antroje pusėje techninę pražangą užsidirbęs Jasikevičius įkvėpė komandą spurtui 9:2 ir prieš lemiamą kėlinuką priekyje jau buvo „Fenerbahče“ – 68:69.

Naudingiausiai ir rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Hayesas. Buvęs žalgirietis surinko 24 taškus (4/5 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Puikiai prie Jasikevičiaus atrodantis Calathesas įmetė 17 taškų ir išdalino 8 perdavimus. Papagiannio sąskaitoje – 12 taškų (6/7 dvit.) ir 5 sugriebti kamuoliai.

Šeimininkams Larkinas surinko 28 taškus (7/9 dvit., 2/6 trit., 8/8 baud.) ir net 37 naudingumo balus.Oturu rungtynes baigė su 19 taškų (8/9 dvit.) ir 7 atkovotais kamuoliais. Beaubois pridėjo 10 taškų.

Kita savaitė Eurolygoje – dviguba. „Fenerbahče“ sausio 2 d. namuose priims Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą, o sausio 4 d. žais namų rungtynes Panevėžyje, kur susitiks su Tel Avivo „Maccabi“.