Su sirena dramatiškai triumfavęs „Rytas“ išplėšė antrą vietą grupėje

Rytas - JDA (FIBA nuotr.)

Visą mačą pirmavęs Vilniaus „Rytas“ rungtynių pabaigoje vos neprisižaidė, tačiau iškovojo pergalę ir Čempionų lygos įkrintamąsias pasitiks su namų arenos pranašumu.

Antradienį Giedriaus Žibėno auklėtiniai paskutinėse grupės rungtynėse 89:87 patiesė Dižono JDA krepšininkus.

Pastariesiems tai buvo pirmas pralaimėjimas per 6 grupės mačus.

Antrą vietą užėmęs „Rytas“ įkrintamosiose susitiks su Vassilio Spanoulio vadovaujama Atėnų „Peristeri“ ekipa.

Pergalę sostinės ekipai lėmė Gyčio Radzevičiaus pataisytas Luko Ulecko metimas likus 0,4 sek. iki mačo finišo.

„Rytui“ antradienio rungtynėse „Avia Solutions Group“ arenoje nepadėjo Keithas Hornsby ir R.J.Cole’as.

Sostinės ekipa pirmavo beveik visą mačą, išskyrus trumpą atkarpą pačioje rungtynių pradžioje ir likus 3 minutėms iki finalinės sirenos, kai Camero Hunto dvitaškis svečius išmetė į priekį minimaliu skirtumu – 70:71.

Netrukus, likus 1 min. ir 40 sek., Dižono klubas jau pirmavo 71:76, tačiau tuomet pusantros minutės atkarpą Margiris Normantas vilniečiams laimėjo 6:0 (77:76).

Kitoje atakoje prieš Huntą prasižengė Justinas Gorhamas, tačiau varžovų žaidėjas pataikė tik vieną baudą, o paskutinėmis akimirkomis pergalę vilniečiams išplėšė Radzevičius.

JDA į „Top 16“ etapą žengė tiesiai, nes užėmė pirmąją vietą B grupėje. Iš trečios pozicijos į įkrintamąsias žengė Patrų „Promitheas“.

Mačo herojumi tapęs Radzevičius pasižymėjo dvigubu dubliu – pelnė 18 taškų, atkovojo 10 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Dižono ekipos gretose labiausiai išsiskyrusio Hunto sąskaitoje buvo 19 taškų, 1 atkovotas kamuolys, 3 rezultatyvūs perdavimai bei 17 naudingumo balų. Daug problemų vilniečiams sudarė iki šiol 1,7 taško rinkęs Robinas Ducote, šįkart jų pelnęs 17.