Željko Obradovičius yra vienas iš labiausiai pripažįstamų Europos trenerių, tačiau NBA nebūtinai yra tinkama vieta net ir tokiems strategams.
Kalbėdamas su „Arena Sport“ televizija Obradovičius užsiminė apie pagrindinius skirtumus tarp trenerio darbo Europoje ir NBA. Nors pripažino, kad NBA sistema yra praktiškai tobula, serbas prisiminė su kitu strategu Ricku Carlisle’u kartą turėtą diskusiją.
„Jis liepė susėsti mums ir Duško Ivanovičiui. Tuo metu aš treniravau Madrido „Real“, bet jis apie mus žinojo viską, žinojo, kaip mes dirbame. Vienas iš dalykų, kuriuos jis pasakė, buvo tai, kad NBA 80 proc. trenerio darbo sudaro tarpasmeniniai santykiai su žaidėjais ir tik 20 proc. krepšinis, strateginiai dalykai.“
Visgi Belgrado „Partizan“ vyr. strategas pripažino, kad tam tikrus NBA išmoktus treniruočių procesus taikė ir taiko sugrįžęs į Europą.
„Grįžęs iš Detroito stebėjausi, kad čia krepšininkai treniruojasi anksti ryte, – teigė Obradovičius. – Ten komandinės treniruotės vykdavo nuo 11 iki 13 val. Ten dirba įspūdingas trenerių personalas, todėl žaidėjai po komandinės treniruotės eina dirbti individualiai, gerina metimus ar eina į sporto salę.
Sugrįžęs čia pritaikiau šį metodą. Treniruojamės kartą per dieną ir žaidėjams tai patinka. Net ir mums tai patinka. Anksčiau tokie dalykai atrodė neįmanomi.“
Obradovičius 2012 metais paliko Atėnų „Panathinaikos“ ir buvo susiviliojęs idėja treniruoti Detroito „Pistons“, visgi kontrakto pasiūlymo serbas taip ir nesulaukė.
„Tiesą sakant, iš NBA neturėjau konkretaus pasiūlymo. Detroito „Pistons“ organizacijoje praleidau 40 dienų ir spėjau suprasti, kad tai yra geriausia pasaulio lyga. Jie kažko pasimoko iš mūsų, mes – iš jų. Turėjau progą pabūti komandos dalimi ir netgi kasdien sulaukdavau kompensacijos.“
Būdamas 63 metų, Obradovičius jau nėra suinteresuotas dirbti NBA ir netgi pasidalijo nuomone, kad NBA turėtų labiau kreipti dėmesį į dar jaunus trenerius iš Europos.
„Tas trumpas laikotarpis NBA buvo nuostabus, – prisiminimais dalijosi Obradovičius. – Šią vasarą lankiausi Sergio Scariolo seminare kartu su NBA krepšinio operacijų viceprezidentu Joe Dummarsu. Prieš tai Scariolo dirbo Toronto „Raptors“, šio klubo sprendimas pasamdyti Darko Rajakovičių man buvo labai įdomus. Mus su juo sieja fantastiški santykiai, daug kalbame.
Klubo nuomone, jaunas strategas yra tinkamesnis ugdyti jaunus žaidėjus, todėl jie pasirinko Darko, o ne Scariolo, kuriam reikia rezultatų čia ir dabar. Eurolygoje neįmanoma, kad rezultatai eitų antroje vietoje, nes visi nori vietos bent jau tarp geriausiųjų aštuoneto.“