Kurtinaitis – apie sportuoti neleidžiančias kliūtis, talentų iš NBA integraciją ir klubinės karjeros ateitį

O, Sportas!
Autorius
5 min skaitymo trukmė
Rimas Kurtinaitis. BNS nuotr.

Pasaulio čempionato atrankos langui artėjant, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė susirinko Birštone, tačiau pradėti sportuoti bent artimiausiu metu negalės.

Lietuvos nacionalinės komandos vyr. treneris Rimas Kurtinaitis atskleidė, kad dėl nesutvarkytų draudimo reikalų rinktinė sportuoti kol kas negalės.

„Kur kas maloniau kai surenki pajėgiausius žaidėjus, bet šiuo metu mes jų visų neturime. Pirmas sąrašas atrodė tikrai gražus, bet eilė žaidėjų dėl tam tikrų priežasčių praleidžia šį langą. Turime šiek tiek techninių klausimų, draudimai vėluoja, dar kažkas, tai šiandien per daug negalime sportuoti, nes mums įstatymai neleidžia to daryti. Tuos dalykus išspręsime per parą ar dvi ir pradėsime sportuoti“, – neramiomis naujienomis pasidalino treneris.

Taip pat Kurtinaitis pažėrė kritikos visai langų sistemai ir guodėsi tik tuo, kad sąlygos visiems yra vienodai blogos.

„Tie langai ne į temą. Nemanau, kad yra teisinga ir kitų komandų atžvilgiu. Galime tik pasiguosti, kad visi tokiose pačiose sąlygose. Kad visi tokiose pačiose blogose sąlygose. Kai vidurį sezono turi atvažiuoti ir po vienos treniruotės žaisti atranką į pasaulio čempionatą. Nemanau, kad čia yra teisingai ir gerai. Bet, deja, yra tokia situacija. Iš šitos sistemos aš nieko neišmokau. Aš moku ateiti, pasiruošti, laikytis disciplinos, turėti pozicijas, įdiegti individualų meistriškumą į komandos žaidimą. Per vieną dieną to padaryti neįmanoma“, – kalbėjo Kurtinaitis.

– Ar galima sakyti, kad šiame lange rinktinės pranašumas bus talentas, o ne fizinis pasirengimas?

– Manau, kad šio lango esmė yra talente. Mes sportuoti negalime dabar, o tą aš mėgstu daryti. Dabar mes tokioje keistoje situacijoje. Vieni baigė sportuoti prieš pusantro mėnesio, kiti prieš savaitę. Net neaišku, ar reikia sportuoti stipriai, ar ne stipriai. Manau, kad sportuosime vieną kartą dienoje. Negalime nuvaryti žaidėjų fiziškai, nes ta savaitė nėra daug. Ji yra tikrai geriau, nei anksčiau turėta viena diena, bet tai nėra tiek daug, kad mes kardinaliai galėtume ką nors pakeisti. Daug ką nulems individualus meistriškumas.

– Kiek dedamas akcentas ties Mato Buzelio įvedimu į FIBA krepšinį?

– Įvesim, mūsų darbas įvesti. Jis žino, kad Europoje krepšinis yra žaidžiamas kitaip. Turėsime jam išaiškinti kaip viskas turi atrodyti.

– Kokioje pozicijoje matote jį šioje rinktinėje?

– Matau jį trečio pozicijoje dabar. Jeigu Tubelį stumsim į penktą, tai galvoju, kad Matas gali pažaisti ir ketvirtoje. Jam gal fizikos kiek trūksta tam, bet reikalui esant galėtų.

– Kasparą Jakučionį labiau matote įžaidžiant kamuolį ar atakuojančio gynėjo pozicijoje?

– Norėčiau jį matyti įžaidžiančiu, bet žinau, kad Majamis jį naudojo kaip antrą numerį. Bus matyti, bet mes neturime pasirinkimo su įžaidžiančiai žaidėjais ir jį reikės stumdyti per dvi pozicijas. Seku jo karjerą ir žinau, kad jo didžiausia bėda būdavo klaidų skaičius. Bet šitą Majamyje ištaisė. Nežinau, ar dėl to, kad nebežaidžia įžaidėju, ar patobulėjo. Bus matyti per treniruotes.

Aš daug ką eigoje turėsiu suprasti ką kur statyti. To laiko daug nėra, bet teks tą padaryti.

– O pirmomis dienomis treniruotėse negalėsite žaisti krepšinio?

– Planuojame mokomąją treniruotę, kur sužiūrėsime visas gynybas, visas taisykles. Ir tuos puolimus, kuriuos žaisime prieš anglus ir italus. Šie dalykai šiandien bus svarbiausi. Tai nebus greičio ar ištvermės treniruotė, o paprasčiausiai techninio pobūdžio treniruotė, kur sužiūrėsime visus dalykus.

– Ar neplanuojate grįžti į klubinį krepšinį?

– Dabar svarbiausia yra patekti į pasaulio čempionatą. Ta situacija nėra bloga, bet ji nėra ir gera. Reikia susikoncentruoti į atranką ir čia yra klausimas numeris vienas. Aš palikau Baku, nes man buvo dvejonių tarp rinktinės ir klubo treniravimo ir aš priėmiau sprendimą. Kaip bus toliau – pažiūrėsime. Šiuo metu neieškau klubo, o jei atsiras kažkoks šansas, tada ir kalbėsime.

– Kaip pasitinkate žinią, kad 6 Lietuvos komandos žais Europos turnyruose?

– Labai gerai. Tas padeda tobulėti. Tiems klubams pabosta žaisti vieniems su kitais. Aš manau, kad tai sveikintina. Jei nori tobulėti, turi žaisti tarptautinį krepšinį.

– Kada turėtų prisijungti Birštone šiandien nepasirodęs Margiris Normantas?

– Jis su šeima buvo suplanavęs ir paprašė vienos dienos. Poryt turėtų būti vienoje treniruotėje.

– Kokia buvo situacija pernai, kad krepšinio agentas Fimičius leido laiką su komandą?

– Buvo situacija, kad atskridome į Reikjaviką. Vieni tilpo į autobusus, vieni netilpo. kadangi mes pažįstami, paprašė pavažiuoti kartu iki viešbučio. nematau nieko blogo. Mums yra tekę iš Klaipėdos į Vilnių pavežti kažkurio žaidėjo mamą ir sesę. Nematau čia jokių problemų.

Pasidalinti