9 klaidas paaiškinęs Sabonis užjautė turką: „Visada sunku matyti kitą vėžimėlyje“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Domantas Sabonis (Scanpix nuotr.)

Domantas Sabonis surinko dar vieną dvigubą dublį ir pakartojo Sakramento „Kings“ klubo rekordą, tačiau mače padarė net 9 klaidas, o komanda patyrė nesėkmę.

Šiąnakt lietuvio atstovaujama Sakramento ekipa namuose 104:112 krito prieš Hiustono „Rockets“, kuri „Kings“ nugalėjo jau trečią kartą iš eilės.

„Trečiajame kėlinyje atrodė, kad negalime pataikyti. Įmetėme tik 14 taškų. Dažnu atveju, kai prameti metimus, jų prameti daug. Tai jiems leido pelnyti daug lengvų taškų greitajame puolime. Nebuvome pakankamai geri gynyboje, o tai jiems leido dar labiau įsivažiuoti“, – po mačo teigė Sabonis.

Besibaigiant mačui 27-erių lietuvis susidūrė su „Rockets“ aukštaūgiu Alperu Šengunu, o šis nesėkmingai nusileido ant žemės ir aikštę paliko vėžimėlyje. Vėliau pasirodė pranešimai, jog Turkijos talentui bus atliekamas ir čiurnos, ir kelio magnetinis rezonansas.

„Gerai nežinau, kas nutiko, pranešimų nemačiau, tačiau visada sunku, kai matai kitą žaidėja vėžimėlyje. Jis yra labai jaunas ir talentingas žaidėjas. Niekad nenoriu, kad kas nors susižeitų. Linkiu jam geriausio ir greito pasveikimo“, – turką užjautė Sabonis.

Savo 9 klaidoms Sabonis taip pat turėjo paaiškinimą: pasak jo, „Rockets“ yra fiziškesnė komanda nei įprasti varžovai NBA, o būtent tai „Kings“ laukia atkrintamosiose.

„Turiu būti protingesnis su kamuoliu. Jie gynėsi labai fiziškai, todėl stengiausi rasti laisvus komandos draugus. Bet jie įsikišdavo ir į ilgus perdavimus, ir į kamuolio perdavimus iš arti“, – klaidas aiškino Sabonis.

– Ar „Rockets“ gynyba yra kažkuo išskirtinė, nes prieš šią komandą puolime stringate dažnai.

– „Rockets“ yra fiziškesnė už įprastas NBA komandas. Būtent tai mes pamatysime ir atkrintamosiose. Mačai prieš tokias komandas – vertinga patirtis, tačiau turime išmokti jas nugalėti.

– Kas lėmė 9 jūsų klaidas rungtynėse?

– Turiu būti protingesnis su kamuoliu. Jie gynėsi labai fiziškai, todėl stengiausi rasti laisvus komandos draugus. Bet jie įsikišdavo ir į ilgus perdavimus, ir į kamuolio perdavimus iš arti.

– Kaip apskritai jaučiatės prieš agresyvesnes komandas ir ar komandai patinka tokie mačai, kur fiziškumas tampa svarbiu faktoriumi?

– Manau, kad mums tai patinka. Jie mums sudavė į veidą trečiajame kėlinyje, tačiau mums pavyko spurtuoti ir priartėti. Atsilikinėjome 20 taškų, tad sugrįžti nebuvo lengva. Kiekvieną kartą, kai žaidžiame prieš gerą komandą, rungtynės būna labai fiziškos. Šį sezoną prieš geriausias komandas mums sekasi gerai, tačiau turime išsiaiškinti, kaip galime būti pastovesni.

– Ar tą fiziškumo trūkumą bandote kompensuoti greitu bėgimu pirmose mačų pusėse?

– Toks mūsų žaidimas. Stengiamės apsiginti ir greitai bėgti. Puolime turime daug talento ir stengiamės jį išnaudoti.

– Kas nutiko tame epizode su Alperu Šengunu?

– Gerai nežinau, kas nutiko, pranešimų nemačiau, tačiau visada sunku, kai matai kitą žaidėja vėžimėlyje. Jis yra labai jaunas ir talentingas žaidėjas. Niekad nenoriu, kad kas nors susižeitų. Linkiu jam geriausio ir greito pasveikimo.

– Po susidūrimo su Šengunu šlubavote ir pats. Kokia jūsų čiurnos situacija?

– Viskas bus gerai.

Pasidalinti