„7bet Rally Lazdijai“ testiniame greičio ruože – Giedriaus Notkaus ir Daliaus Strižano pergalė

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Rally Lazdijai (organizatoriu nuotr.)

Penktadienį Lazdijuose prasideda pirmasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „7bet Rally Lazdijai“. Po greičio ruožų susirašymo sesijos ekipažai pajudėjo į bandomąjį greičio ruožą, kuriame jau koviniu režimu galėjo išmėginti savo techniką.

Bandomajam greičio ruožui „7bet Rally Lazdijai“ organizatoriai parinko greta Lazdijų esančią trijų kilometrų žvyrkelio atkarpą. Ją visi ekipažai galėjo įveikti po tris kartus. Kai kurie duetai visas tris progas ir išnaudojo, tačiau kiti apsiribojo dviem bandymais.

Pirmasis į testinį greičio ruožą pajudėjo Vaidotas Žala, kuris „7bet Rally Lazdijai“ varžybose startuoja pirmuoju numeriu ir bent jau iki pergrupavimo turės važiuoti nenuvalyta kelio danga.

Natūralu, kad testinio greičio ruožo dangai vis labiau valantis, testinio greičio ruožo įveikimo laikai ėmė gerėti ir Vaidoto Žalos rezultatas lentelės viršuje neišsilaikė. Du kartus testinį greičio ruožą įveikęs Vaidotas Žala trečiojo bandymo nusprendė nenaudoti ir galiausiai liko penkto rezultato autoriumi.

Rally Lazdijai (organizatoriu nuotr.)

Dėl geriausio rezultato ėmė varžytis net keturi ekipažai. Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnu bei Nedas Radišauskas su Justu Vičiūnu parodė identišką rezultatą iki pat šimtųjų sekundės dalių – 1 min. 25,53 sek. Kiek daugiau nei viena sekunde juos pranoko Roko Steponavičiaus ir Dovydo Ketvirčio duetas, o paskutiniu savo bandymu geriausią laiką pademonstravo bei testinio greičio ruožo nugalėtojais tapo Giedrius Notkus su Daliumi Strižanu. Jie užfiksavo 1 min. 23,92 sek. rezultatą ir 0,5 sek. aplenkė Roką Steponavičių su Dovydu Ketvirčiu.

„Pirmą kartą važiuodami šiek tiek slystelėjome, tai su Daliumi truputį net išsigandome. Antrą kartą pravažiavome truputį ramiau, o trečiuoju bandymu jau nusprendėme pagazuoti. Bet aš čia didelių nuopelnų nenoriu prisiimti, nes su kiekvienu važiavimu trasa švarėjo ir palaido žvyro mažėjo, o kadangi mes važiavome vieni iš paskutiniųjų, mums važiavimo sąlygos buvo pačios geriausios. Testinio greičio ruožo laimėjimas nieko nereiškia. Viskas pasimatys per ralį. Visi lekia labai greitai, todėl kova bus labai įdomi“, – kalbėjo Giedrius Notkus.

Rally Lazdijai (organizatoriu nuotr.)

„7bet Rally Lazdijai“ dalyviai startuos jau penktadienio vakarą. Iškilminga ralio atidarymo ceremonija numatyta 18 val. Lazdijuose, Nepriklausomybės aikštėje. Iškart po to ekipažai pajudės į keturis greičio ruožus. Šeštadienį, pagrindinę varžybų dieną numatyti dar aštuoni greičio ruožai. „7bet Rally Lazdijai“ šiemet startuos daugiau nei 80 ekipažų iš šešių šalių.

Pasidalinti