NKL pozicija dėl LKF sprendimo panaikinti organizatoriaus teises

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Modestas Valiuševičius (NKL nuotr.)

Antradienį, birželio 11 d., „Krepšinio namuose“ vykusioje Nacionalinės krepšinio lygos (7bet-NKL) neeilinėje rinkiminėje konferencijoje balsų dauguma buvo išrinktas naujasis lygos prezidentas Modestas Valiuševičius, atmetant Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno pateiktą ir pristatytą kandidatūrą.

Naujasis prezidentas pristatydamas savo kandidatūrą ir veiklos programą ypač akcentavo Lietuvos krepšinio federacijos ir NKL bendradarbiavimą dėl manipuliavimo sporto varžybose prevencijos programos, įrankių ir galimų veiksmų, kurie leistų pašalinti visus galimus rizikos veiksnius, darančius neigiamą įtaką visai sporto sistemai.

2024 m. birželio 12 d., LKF išplatino pranešimą spaudai apie inicijuojamą Lietuvos antrosios vyrų krepšinio lygos nacionalinio čempionato organizatoriaus teisių panaikinimą Asociacijai „Nacionalinė krepšinio lyga“.

„Noriu tikėti, kad šis LKF inicijuojamas sprendimas nėra sietinas su mano, kaip NKL prezidento, daugumos narių patvirtinta kandidatūra, atmetant LKF siūlytą kandidatą, – dėstė Valiuševičius. – Rinkiminės konferencijos metu LKF generalinis sekretorius bei prezidentas nekėlė jokių abejonių dėl Nacionalinės krepšinio lygos veiklos tęstinumo, dėl jos galimybių imtis priemonių ir užtikrinti sportinį sąžiningos konkurencijos principą lygoje. Priešingai, LKF vadovybės išsakyti sveikinimai lygai ir išreikštas pasitikėjimas ja, asociacijos nariais bei tolimesnio bendradarbiavimo siekis leido man tuo neabejoti.“

NKL pareiškia, kad krepšinio vystymo ir strateginiai sporto šakos plėtros klausimai yra aukščiau už bet kokius galimus asmeninius interesus, todėl bendradarbiavimas, trunkantis daugiau kaip 10 metų, neturėtų būti nutrauktas. Toks sutarties nutraukimas turėtų neigiamas pasekmes visai Lietuvos krepšinio bendruomenei, formuotų neigiamą ir tarptautinių krepšinio institucijų požiūrį į nacionalinę krepšinio federaciją bei tikėtina ir jos administracijos vadovus. NKL yra ir toliau pasiruošusi bendradarbiauti su LKF siekiant įgyvendinti bendrus tikslus, o pažeidus NKL asociacijos narių teises ginti jas įstatymų nustatyta tvarka.

nklyga.lt informacija

Pasidalinti