3 iš 3: Lekavičiaus užvestas „Žalgiris“ triuškino „Rytą“

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Lukas Lekavičius (BNS Foto nuotr.)

Andrea Trinchieri vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ laimėjo trečią LKL derbį iš tiek pat galimų ir tai padarė Vilniaus „Rytui“ nepalikdamas jokių vilčių.

Sekmadienį laikinosios sostinės komanda svečius iš Vilniaus nugalėjo 92:78.

„Žalgiris“ šį sezoną laimėjo visus tris LKL derbius. Pirmasis Vilniuje baigėsi solidžia kauniečių pergale 81:67, antrasis Kaune – 97:94.

Į abu pastaruosius „Žalgirio“ ir „Ryto“ susitikimus „Žalgirio“ arenoje buvo išparduoti visi bilietai. Ir šįkart žalgiriečių pergalę stebėjo beveik 13,8 tūkst. žiūrovų.

Šįkart „Ryto“ košmaru tapo Lukas Lekavičius, surinkęs 22 taškus, 5 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį ir 27 naudingumo balus.

Jam tai buvo rezultatyviausios rungtynės „Betsafe-LKL“ per pastaruosius du sezonus.

Savo ruožtu žalgiriečiai vietiniame fronte iškovojo jau 14 pergalę paeiliui.

Pirmoje rungtynių pusėje virė atkakli kova, nors įpusėjus pirmajam kėliniui „Žalgiris“ ir laikė 3-4 taškų persvarą. Likus kiek mažiau nei dviems minutėms iki ilgosios pertraukos Trinchieri komanda pirmavo 43:41, tačiau tuomet du tritaškius pataikė Edmondas Sumneris ir Dovydas Giedraitis – 49:41.

Visgi intriga laikėsi, nes žaidimo prasme „Rytas“ žalgiriečiams pernelyg nenusileidinėjo, be to, dar ketvirtadienį žalgiriečiai išgyveno dramą su Madrido „Real“ ir po sezono Eurolygoje pabaigos turėjo jausti didesnį nuovargį.

Trečiojo kėlinio pradžioje po tobulai žaidusio Luko Lekavičiaus tritaškio „Žalgirio“ persvara augo iki rekordinių 9 taškų, o įpusėjus trečiajam kėliniui „Rytas“ puolė į duobę, kai kone 7 minutes nesugebėjo pataikyti nė vieno metimo „iš žaidimo“. Besibaigiant kėliniui prie Keenano Evanso statistikos eilutės užsidegė 4 asmeninės pražangos.

Tačiau į aikštelę grįžęs Lekavičius tęsė savo šou – „Žalgiriui“ pirmaujant 61:55, Kauno komandos mažylis pelnė 4 taškus iš eilės ir atliko rezultatyvų perdavimą tritaškį pataikiusiam Brady Manekui.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Ryto“ duobelė tęsėsi, Lekavičius per trumpą atkarpą sumetė dar 4 taškus, o po Rolando Šmito dvitaškio su pražanga „Žalgirio“ persvara toliau didėjo – 78:61.

Iš šio deficito Giedriaus Žibėno auklėtiniai jau nekilo.

Po 13 taškų nugalėtojams pridėjo po 3 iš 5 tritaškių pataikę Brady Manekas ir Edmondas Sumneris, 12 taškų pridėjo Keenanas Evansas, iš kurių 9 surinko pirmoje mačo dalyje.

„Ryto“ komandoje po 11 taškų sumetė R.J. Cole’as ir Justinas Gorhamas, po 10 – Martynas Echodas, Marcusas Fosteris ir Gytis Masiulis.