2 iš 2: PAO sutvarkęs „Žalgiris“ žadina įkrintamųjų viltį

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ sužaidė dar vienas puikias rungtynes ir pasiekė antrą pergalę dviguboje savaitėje – 80:68 parklupdyta Atėnų „Panathinaikos“ komanda.

Keenanas Evansas sužaidė nuostabias rungtynes. Komandos vedlys pelnė 24 taškus, išdalino 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė net 5 kamuolius ir viso surinko 35 naudingumo balus.

Žalgiriečiai pirmame kėlinuke praleido 25 taškus, o likusiose rungtynėse – 42. 68 taškai – pakartotas blogiausias „Panathinaikos“ sezono rezultatas.

Marius Grigonis kartu au visa arena giedojo Lietuvos himną, o tada puikiai pradėjo rungtynes. Lietuvis smeigė tritaškį, perėmė kamuolį, asistavo komandos draugui. Į tai aikštės šeimininkai atsakė uraganiniu puolimu – per pusę kėlinuko suvertė 18 taškų. Nesutabdomai rungtynes pradėjęs Birutis surinko greitus 8 taškus.

Kauniečiams neįmanama paslaptimi tapo Kendrickas Nunnas, įsmeigęs 3 tolimus metimus, o per ketvirtį surinko net 13 taškų. Nedaug nuo jo atsiliko irgi be keitimų rungtyniavęs Grigonis, o likę Graikijos komandos žaidėjai sukrapštė vos 2 taškus. Rezultatyvus ketvirtis baigėsi lygiai – 25:25.

Antras ketvirtis prasidėjo žalgiriečių klaidomis, o vienintelius komandos 2 taškus per pirmas 4 minutes pelnė Rolandas Šmitas. Taškų badą tritaškiais nutraukė Evansas ir Manekas ir įpusėjus kėlinukui rezultatas vėl tapo lygus – 35:35.

Fantastišką pasiaukojimą demonstravę žalgiriečiai per antrą kėlinuko pusę Ergino Atamano auklėtiniams leido sukrapštyti vos 4 taškus, o ketvirtį laimėjo 19:13 ir susikūrė 6 taškų persvarą – 44:38.

Po rungtynių pertraukos aikštėje vyko lygus žaidimus – trumpos sėkmingos komandų atkarpos keitė viena kitą, o paskutiniu taškus kėlinuke metimu iš vidutinio nuotolio pelnė Kevarriusas Hayesas ir padidino „Žalgirio“ pranašumą iki rekordinių 8 taškų – 64:56.

Lemiamas mačo kėlinukas prasidėjo netaikliais Lietuvos komandos metimais, o pirmuosius taškus žalgiriečiai pelnė tik sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes. Tiesa, svečiai tuo nepasinaudojo ir patys per šią atkarpą sukrapštė vos 2 taškus.

Greitą ataką sėkmingai užbaigė Arnas Butkevičius, kauniečių persvara tapo dviženklė, o Atamanas paprašė minutės pertraukėlės.

Į vienženklio atsilikimo zoną „Panathinaikos“ grįžo po Nunno tritaškio – 74:65, o žaisti buvo likusios 4 minutės. Netrukus pražangą puolime prieš Grigonį užsidirbo Edmondas Sumneris, o Nunnas dar 2 taškais sumažino skirtumą.

Kauniečių tylą nutraukė Ulanovas, užpostindamas Mitoglou ir padidindamas pranašumą iki 9 – 76:67. Kitoje atakoje kapitonas pakartojo tą patį prieš Hernangomezą ir įtvirtino komandos pergalę.

Lietuvos ekipa rungtynėse perėmė 11 kamuolių, o viso varžovai suklydo 15 kartų, po ko žalgiriečiai suvertė net 19 taškų. „Žalgiris“ greitajame puolime surinko 8 taškus, o varžovai – tik 1.

Arnas Butkevičius įmetė vos 2 taškus, tačiau pakartojo karjeros atkovotų kamuolių rekordą – 9.

„Žalgiris“: Evansas 24 (5/6 dvit., 4/5 trit.,2/2 baud., 3 atk. kam., 5 rez. perd., 5 per. kam., 0 kl., 35 naud.), Birutis 12 (6/9 dvit., 12 naud.), Ulanovas 10 (5/6 dvit., 5 atk. kam., 14 naud.), Šmitas 10 (4/5 dvit.), Manekas 8, Dovydas Giedraitis 7, Sumneris 3 (1/5 trit.), Butkevičius 2 (9 atk. kam., 10 naud.).

„Panathinaikos“: Nunnas 26 (5/7 trit., 7 kl., 21 naud.), Grigonis 15 (2/3 dvit., 3/4 trit., 19 naud.), Mathias Lessortas 14 (7 atk. kam., 20 naud.), Jerianas Grantas 7 (1/5 trit.).

Žalgiriečiai pasiekė dešimtą pergalę turnyre ir pagal jų dabar turi tiek pat, kiek Milano „Emporio Armani“, Stambulo „Anadolu Efes“, Miuncheno „Bayern“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“. Visos šios komandos lentelėje rikiuojasi nuo 12 iki 16 vietos.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais Belgrade prieš Roko Giedraičio „Crvena Zvezda“. Po to Kauno komandos Eurolygoje laukia pertrauka iki kovo 1 dienos.