10 NBA žaidėjų, galinčių kitą sezoną žaisti Eurolygoje

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 6 min skaitymo trukmė
Thanasis Antetokounmpo (Scanpix nuotr.)

Į Nacionalinę krepšinio asociaciją (NBA) persikelia ir talentingas Europos jaunimas, ir iškilios Eurolygos žvaigždės, tačiau mainai nėra visiškai vienpusiai – į Senąjį žemyną atvyksta kitoje Atlanto pusėje neįsitivirtinę žaidėjai, norintys gaivinti karjeras arba pasitikti savo saulėlydžius.

Kai kurie iš jų, pavyzdžiui, Mike’as Jamesas, Shane’as Larkinas ar šį sezoną prie Atėnų „Panathinaikos“ prisijungęs Kendrickas Nunnas, netrunka tapti ir Eurolygos žvaigždėmis.

Keli NBA rungtyniaujantys žaidėjai Europoje turėtų pasirodyti ir kitą sezoną, o „Eurohoops“ kviečia pažvelgti į 10 krepšininkų, kurių atvykimas į Europą neatrodo neįmanomas.

  1. Thanasis Antetokounmpo

NBA ir „Bucks“ žvaigždės Giannio Antetokounmpo brolis Thanasis jau ne vienerius metus trina suolą komandoje ir negauna progų pasireikšti. Nors žaidėjas ir sulaukia nemažai kritikos ir pašaipų iš NBA bendruomenės, šis 31 metų aukštaūgis gali patraukti kai kurių Europos komandų dėmesį.

Praeitame sezone, jis vidutiniškai rinko po 0,9 taško, 0,4 atkovoto kamuolio ir 0,5 rezultatyvaus perdavimo.

  1. Furkanas Korkmazas

26 metų turkui šis sezonas susiklostė itin sunkiai. Sezono metu buvo išmainytas į „Pacers“ komandą, o joje žaidybinis laikas itin sumenko.

Šiame sezone turkas rinko 2,5 tšk., 0,9 atk. kam. ir 0,7 rez. perd.

Korkmazui susirasti darbą Europoje nebūtų sunku, o jo atvykimas į Senąjį žemyną greičiausiai yra tik laiko klausimas.

  1. Danilo Gallinari

16 metų NBA praleidęs italas gali svarstyti apie galimybę savo karjerą baigti ten, kur viskas prasidėjo. Nors statistiniai rodikliai nebėra tokie, kokius buvo galima išvysti jo karjeros pike, Eurolygoje Gallinari dar turėtų ką pasiūlyti.

„Bucks“ komandoje italas šį sezoną rinko 5,6 tšk., 3,1 atk. kam. ir 1,1 rez.perd.

  1. Danielis Theisas

Solidžiai prie Vokietijos rinktinės triumfo pastarajame pasaulio čempionate prisidėjęs Theisas „Clippers“ komandoje šį sezoną atliko atsarginio centro vaidmenį ir per rungtynes vidutiniškai rinko 6,3 tšk., 4,1 atk. kam. ir 1 rez.perd.

32 metų puolėjas greičiausiai sieks likti NBA, tačiau jeigu nuspręstų kitaip, neabejotinai taptų paklausia preke Eurolygoje.

  1. Sviatoslavas Mykhailiukas

Europoje šio ukrainiečio pavardė pastaraisiais metais aidi vis garsiau. Per keletą pastarųjų sezonų jis pakeitė daugybę komandų ir niekaip negali rasti reguliarios vietos NBA. Jeigu nutartų, jog pavargo nuo klajonių NBA, nesunkiai rastų vietą Eurolygoje.

Dar prieš šį sezoną žaidėjas buvo aktyviai siejamas su Atėnų „Panathinaikos“, tačiau galiausiai nutarė tęsti karjerą Bostono „Celtics“ komandoje, su kuria jo kontraktas baigs galioti netrukus po finalo serijos su Dalaso „Mavericks“.

Bostone šį sezoną ukrainietis vidutiniškai rinko po 4 tšk., 1,2 atk. kam ir 0,9 rez. perd.

  1. Sandro Mamukelashvili

Sakartvelo jaunajai žvaigždei prieš porą metų buvo piešiama įdomi ateitis NBA, tačiau jo karjera stipriausioje pasaulio lygoje nesiklosto taip, kaip žaidėjas norėtų. „Spurs“ komandoje puolėjo ir centro pozicijose žaisti galintis kartvelas atsidūrė Victoro Wembayamos šėšėlyje.

Nors Senajame žemyne patirties neturi, savęs išmėginimas Eurolygoje tikrai nebūtų prastas pasirinkimas. Vienintelis klausimas – kiek pats krepšininkas yra suinterisuotas grįžti į Senajį žemyną.

Mamukelashvilio statistika šį sezoną NBA siekė 4,4 tšk., 3,1 atk. kam. ir 1,1 rez. perd.

  1. Goga Bitadze

Dar vienas kartvelas, kurio pavardė po ne pačio sėkmingiausio sezono Orlando „Magic“ komandoje pastaruoju metu itin garsiai skamba Europoje. NBA lygoje kalnų šis žaidėjas neverčia ir atlieka epizodinio žaidėjo vaidmenį. Nors žaidėjas turi sutartš su „Magic“ dar dvejiems metams, neatmestinas ir jo sugrįžimas į Europą.

Šį sezoną jis vidutiniškai rinko 4,9 tšk., 4,5 atk.kam., 1,3 rez.perd.

  1. Usmanas Garuba

Ispanijos rinktinės pagrindinio centro ateitis NBA lygoje atrodo miglota. Neįsitvirtinus „Golden State Warriors“, o po to – ir „Rockets“ komandose, yra tikimybė, jog žaidėjas gali panorėti sugrįžti į Europą. Pastaruoju metu Ispanijos spaudoje buvo pasirodžiusios kalbos, jog artėjantį sezoną jis gali jungtis prie karališkojo Madrido „Real“ klubo.

Šį sezoną Ouklande Garuba vaidmuo buvo epizodinis, o statistika – labai kukli – 0,5 tšk., 1,2 atk. kam. ir 0,5 rez. perd.

  1. Bobanas Marjanovičius

Ilgametis Eurolygos ir NBA žaidėjas savo karjeros saulėlydį gali pasitikti gimtajame žemyne, juolab kad 35 metų Serbijos milžinas svarbaus vaidmens „Rockets“ komandoje šį sezoną neturėjo.

Hiustone atsvara Walteriui Tavaresui galintis tapti 224 cm ūgio centras šį sezoną vidutiniškai rinko 3,2 tšk., 2,3 atk. kam. ir 0,4 rez.perd.

Nežinia, kiek pats žaidėjas bus suinteresuotas grįžti į Europą, bet jei nuspręstų užbaigti savo karjerą Senajame žemyne, nėra abejonių, kad jo vis dar norėtų ne vienas Eurolygos klubas.

  1. Luka Garza

Bosnijos pilietybę turintis amerikietis NBA lygoje neblizga. Minesotos komandoje aukštaūgio skaičiai nėra ypatingi, kaip ir, natūralu, vaidmuo. Vidutiniškai šį sezoną žaidėjas NBA rinko 4 tšk., 1,2 atk. kam. ir 0,2 rez. perd.

Be atstovavimo Bosnijos ir Hercegovinos rinktinei praėjusią vasarą priešatrankiniame turnyre į Paryžiaus olimpines žaidynes, žaidėjas patirties Europoje neturi. Garza kviesti panorusi Europos komanda rizikuotų, tačiau Eurolygos klubams tai – nieko naujo.

Pasidalinti